Статті

Чому телефон “поза зоною досяжності”, хоча показує поділки мережі

рівень сигналу

Ця ситуація досить типова і виникає періодично особливо на кордоні міста або за ним.


Причин може бути декілька, але перед цим розберемо принцип дії стільникового зв’язку. Зараз в основі лежить цифрова передача даних стандарту GSM 1800. Документально стандарт підтримує передачу голосу на відстань до 17,5 км, приблизно. Якщо взяти стандарт GSM 900, то відстань зросте до 35 км, приблизно.

Але це лише на папері, фактично є розкид. Тобто при хороших погодних умовах і прямій видимості, відстань може бути набагато більше, а ось при несприятливих погодних умовах (туман, дощ) та й ще в насиченому різними хвилями  міському середовищі відстань може різко падати.

Але давайте по порядку. Мобільний зв’язок – це процес взаємної, це означає, що якщо ви бачите корабель в морі, зовсім не означає, що корабель бачить вас. У вас з кораблем розміри різні. Аналогічно і в стільникового зв’язку.

Вишка знаходиться на висоті, має стаціонарне джерело живлення, і потужність сигналу порядку 30 Вт. З телефоном все трохи по іншому.

Телефон має антену під корпусом, автономне джерело живлення, обмежений по току, а значить і по потужності. Потужність антени не більше 2 Вт.

Як ви могли здогадатися, сигнал від антени може легко прийматися телефоном, а ось зворотний процес не відбувається. Причини насправді багато. Але основна в тому, що потужності сигналу від телефону просто не вистачає до антени.

Як ви могли здогадатися зв’язок – це процес обопільний і факт підключення до мережі і реєстрації в ній визначається через кілька обмінів даними. Але якщо базова станція (БС) “не чує” телефон, то вона не може його зареєструвати, а значить і у вас немає зв’язку.

А ось чому вона ваш телефон не чує причин може бути кілька.

  1. Всі канали зайняті і для вас просто немає місця.
  2. Від вашого телефону настільки слабкий сигнал, що його просто не вистачає до БС.
  3. Перешкоди як біля телефону, так і біля БС можуть збивати фізичне з’єднання, що не дає організуватися логічному з’єднанню.
  4. Можливо є й інші причини, але це основні, через які ви можете не додзвонитися, навіть при поділках мережі.

Цифри і дані взяті приблизно і з відкритих джерел, тому цілком можуть розходиться з описом стандарту, але ідея трохи в іншому. Сподіваємося все було зрозуміло.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Apple почала тестувати свій перший гнучкий iPhone

В минуле

Популярна зарядка для iPhone виявилась небезпечною

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle