Статті

Німі дзвінки – чому дзвонять і мовчать в трубку?

Обговорення

На номери абонентів надходять різні дзвінки від невідомих абонентів: хтось випадково набрав не той номер і додзвонився помилково, хтось дзвонить цілеспрямовано – запропонувати який-небудь товар або послугу.


Іноді замість чергового «впарювання» непотрібної продукції співрозмовник просто мовчить в трубку. Подібний «діалог» може тривати хвилину, але на тому кінці дроту ніхто так і не вимовить ні слова. Чому хтось дзвонить і мовчить в трубку?

Чому мовчать в трубку?

Серед спамерів і шахраїв є дуже поширена схема перевірки номерів потенційних жертв. У перший раз абонентам дзвонить робот. Якщо ви берете трубку, то автоматично потрапляєте в базу даних спамерів і шахраїв. Це сигнал для зловмисника – номер активний, значить незабаром можна знову зателефонувати людині і запропонувати купити новий товар або використовувати інші обманні методи для отримання грошей.

Також шахраї навмисно мовчать в трубку, імітуючи тим самим можливі проблеми зі зв’язком. Деякі абоненти можуть подумати, що дзвонив друг або родич з іншого номера, а потім передзвонити на невідомий номер, щоб дізнатися причину дзвінка. Як тільки шахраї візьмуть трубку, з балансу мобільного телефону абонента будуть списані гроші. Суми можуть бути різні – від 50 гривень і більше. Так зловмисники обдзвонюють велику кількість користувачів і мовчать в трубку тільки з однією метою – дочекатися зворотного виклику. Як ми вже неодноразово розповідали на нашому сайті, передзвонювати на незнайомі номери вкрай не рекомендується .

Дзвінки з мовчанням в трубку практикують Банки та МФО. Особливо це стосується абонентів, у яких є прострочення по платежах – кредитах або позиках. Також мовчання в трубку – це психологічний прийом від колекторів. Таким чином вони намагаються «помотати» нерви боржника, адже подібний дзвінок в нічний час доби може налякати наївну людину.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Apple додала в App Store можливість оформляти попередні замовлення на додатки за півроку до запуску

В минуле

Названо найпотужніші смартфони для роботи з фото і відео в 2020 року

В майбутнє

Також буде цікаво



Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle