Softnews

Названі п’ять типів додатків, які «вбивають» смартфон

Не всі програми однаково корисні. Особливо це стосується недорогих смартфонів, які користувачі намагаються «розганяти» за допомогою різноманітних інструментів. Робити цього не потрібно – краще видалити такі додатки, а разом з ними – і деякі ще.


Ось п’ять типів додатків, які «вбивають» продуктивність смартфона.

1. Соціальні мережі, особливо Facebook. Якщо вам не потрібні повідомлення про кожний лайк і коментар, від них можна і потрібно відмовитися. Вони споживають багато оперативної пам’яті (і займають чимало місця в основному сховищі), дуже активні в фоновому режимі, вимагають безлічі дозволів і охоче «їдять» мобільний трафік.

Facebook

Замість них можна використовувати мобільні версії цих же соцмереж.

2. Додатки для «економії» оперативної пам’яті. Насправді, вони самі сидять в оперативній пам’яті, систематично викидаючи звідти фонові програми. При цьому вони витрачають заряд батареї навіть в режимі очікування, а видалення фонових додатків не усуває проблему – на їх повторний запуск потрібно набагато більше енергії, ніж на підтримку в неактивному стані.

3. Будь-які додатки для «очищення» пам’яті. Вони майже завжди показують рекламу (найчастіше анімовану), витрачаючи мобільні дані, і створюють додаткове навантаження на акумулятор.

Все, що вміють такі додатки, можна робити вручну. Потрібно лише зайти в «Налаштування – Сховище – Дані» і натиснути кнопку видалення кеш даних. В налаштуваннях кожної програми окремо можна видалити створений нею кеш.

4. Додатки для «економії» заряду батареї. Їх творці обіцяють чудеса, але чудес не буває – щоб бути ефективними, такі додатки повинні мати root-доступ і взяти під контроль роботу всієї системи. У кращому випадку вони попередять про надмірну витрату заряду акумулятора, не забувши при цьому покористуватися його ресурсами. Реально ж зберегти заряд допомагає режим Adaptive Battery, який є майже у всіх свіжих версіях Android.

5. Додатки від виробника. Деякі з них дійсно не несуть ніякого корисного навантаження – це можуть бути, наприклад, встановлені додатки для бронювання готелів, якісь ігри, не дуже зручні офісні інструменти. У кращому випадку вони просто займають місце, в гіршому – користуються ресурсами смартфона і знижують заряд акумулятора.

Видалити їх часто не можна, але можна «деактивувати». Це означає, що програма не буде знову запускатися при перезапуску смартфона і зникне зі списку. Найменше таких додатків на пристроях з чистим Android на борту – це Google Pixel, Motorola, Nokia, OnePlus, деякі моделі Xiaomi.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Windows 7 і тільки: чому мільйони користувачів не йдуть на 10-ку

В минуле

Vodafone запустив новий тариф з дуже вигідними умовами

В майбутнє

Також буде цікаво