Softnews

В Європі можуть повністю заблокувати Telegram

Telegram

Європейська влада ухвалила рішення заборонити на територіях підконтрольних країн месенджер Telegram, якщо його керівництво відмовиться надавати ключі для читання листування користувачів спецслужбам. Депутати вважають, що якщо їм відмовляють у доступі до чатів громадян, то там зароджується тероризм.


Саме така чернетка законопроекту надійшла на розгляд Ради міністрів ЄС. Депутати позитивно ставляться до його вмісту, однак вважають, що документ потрібно доопрацювати для задоволення всіх сторін. До кінця 2020 року вони планують внести кілька поправок і прийняти його, включивши в звід правил «про безпеку зашифрованих сервісів».

Відповідно до думки експертів, влада стурбована збільшенням активності терористів і їм співчуваючих на території Євросоюзу. Справедливо вважаючи, що для здійснення своїх акцій злочинці повинні підтримувати зв’язок один з одним, правоохоронці звернули свій погляд на сервіси і месенджери, в основі яких лежить принцип шифрування листування електронними ключами. Суть такого захисту проста – всі учасники бесіди отримують унікальний ключ, який дозволяє їм приєднаються до чату. У кого немає ключа, той ніяк не зможе переглянути повідомлення, зламати або обійти цей захист вкрай складно.

У Telegram застосовується саме такий метод шифрування, через що спецслужби не можуть виявляти учасників терористичних угруповань, які використовують месенджер для координації своїх дій. Правоохоронці направили запит Павлу Дурову, директору Telegram, з вимогою надати їм ключі для контролю листування користувачів сервісу, але отримали відмову. Тому і приймається рішення просто заборонити жителям ЄС користуватися сервісом.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Названо 4 кращих смартфона по співвідношенню “ціна-якість”

В минуле

З прилавків зникають топові смартфони Xiaomi

В майбутнє

Також буде цікаво