Softnews

Володарі третини смартфонів з Android скоро не зможуть відвідувати інтернет-сторінки

Android

Експерти попереджають, що користувачі телефонів з версією Android 7.1.1 і нижче через вісім місяців не зможуть зайти на більшість сайтів. Причина в сертифікатах Let’s Encrypt, які через вказаний проміжок часу перестануть бути безпечними для старих прошивок ОС від Google.


SSL-сертифікат Let’s Encrypt є системою безпеки інтернет-сайтів, яка відповідає за те, що ресурси не є шахрайськими або фішинговими. При переході на сайт, який має даний сертифікат, Android не блокує його. Однак у вересні 2021 року умови, досягнуті компаніями, перестануть діяти через термін давності. В результаті чого застарілі моделі операційної системи, яка перестала оновлюватися, почнуть блокувати сайти з Let’s Encrypt, розглядаючи їх, як небезпечні.

Згідно з підрахунками аналітиків, результати можуть стати плачевними для власників старих гаджетів – за їхніми відомостями, 33,8% всіх смартфонів у світі мають версію ОС нижче 7.1.1. Всі ці користувачі при відвідуванні сайтів, які працюють під версією корінного сертифіката ISRG Root X1, не зможуть на них перейти через те, що ваш смартфон різко стане підозрювати в них шкідливі підступи шахраїв.

В результаті для користувачів залишиться два виходи. Перший – змінити смартфон на більш сучасний, так як останні оновлення Android вирішать цю проблему. Другий – використовувати спеціалізований софт, зокрема, браузер Firefox. Дана програма має інакший спосіб оцінки безпеки, тому не стане конфліктувати з ISRG Root X1, так як в браузері зашита власна база сертифікатів, яка регулярно оновлюється.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Українцям дали пораду щодо скидання налаштувань смартфона

В минуле

Месенджер Viber отримав унікальне оновлення

В майбутнє

Також буде цікаво