Статті

Що може зробити аферист за 1 хвилину якщо заволодіє вашим смартфоном

Обговорення
Шахрай

“Можна зателефонувати?” – це прохання вже давно пішло в минуле, зате на його заміну прийшла інше:


«Можна скористатися вашим смартфоном, мені потрібно пошту / адресу на карті подивитися».

Давайте розберемось, що може зробити людина з вашим пристроєм, і чому ніколи не слід віддавати свій смартфон незнайомцю.

  • Найпростіше – якщо у вас підключений смс банк, то він може зробити переказ, поповнити свій номер і списати багато грошей. Набрати потрібну команду в смс справа кількох секунд;
  • Якщо у вашому браузері телефону включено автозаповнення логіну / паролю, то зловмисник може увійти в ваш банк і зробити там більш серйозні справи: 10 секунд на перевірку чи є доступи, 5 сек на вхід + смс пароль і час, що залишився на переказ всіх ваших грошиків з карт / вкладів на підставні рахунки. У хвилину вкладеться.
  • Як мінімум, зловмисник може підглянути баланс ваших карт / гаманців і потім пройти за вами в темний закавулок, щоб вже на 100% заволодіти вашими даними;
  • Були такі умільці, які просто змінювали обліковий запис на свій, а потім перетворювали телефон в цеглу і вимагали гроші. (На айфонах особливо була така дірка). 
  • Аферист може зробити платний дзвінок і відправити платні смс на номери, з яких він потім зніме ці гроші.
  • Може зберегти собі всі ваші паролі, правда тут потрібно йому більше ніж 1 хвилина.
  • Ну а найбільш просунутий шахрай за хвилину завантажить заздалегідь заготовлений apk додаток, дасть йому всі дозволи, відключить перевірку на шкідливі програми і у вас в телефоні справжнісінький троянський кінь, який може все або майже все. І такі випадки зустрічалися.

Дивіться також: Експерт розповів, коли потрібно терміново відключити інтернет і смартфон

Тому НІКОЛИ не давайте свій смартфон незнайомій людині, а якщо і плануєте дати, то переведіть його в гостьовий режим . І обов’язково ставте пароль на пристрій!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Все те саме: за що користувачі критикують iPhone 12

В минуле

Чи можуть посадити за піратську Windows 10?

В майбутнє

Також буде цікаво