Статті

Звонять і мовчать: хто і навіщо тероризує українців

Обговорення

Дзвінок з незнайомого номера: ви знімаєте трубку, а у відповідь тиша. Знайома ситуація? Фахівці з безпеки розповіла GSMinfo, хто ж такий сором’язливий на тому кінці дроту і які цілі він переслідує.


У більшості випадків за такими дзвінками стоїть робот, який виявляє реально існуючі номери телефонів з завантаженої бази. Звук вашого голосу підтверджує, що телефонний номер діючий. І при наступному дзвінку з незнайомого номера вам, в кращому випадку, доведеться прослухати нав’язливу рекламу, в менш сприятливому, подзвонять аферисти з пропозицією, “від якої не можна відмовитися”.

Втім, можливий і інший варіант розвитку подій. Дзвінок з незнайомого номера зірвався, ви передзвонює, і з вашого номера списуються гроші. В цьому випадку скарги в правоохоронні органи нічого не дадуть. Ви ж самі передзвонили.

Який бренд загрібає дві третини прибутку на світовому ринку стільникових телефонів

Не секрет, що бази телефонних номерів, як і інші персональні дані, які клієнти повідомляють стільниковим операторам, банкам та ін, регулярно “зливаються” в мережу або на «чорні ринки». Потім вони потрапляють до рук шахраїв. А далі … фантазія нечесних на руку людей безмежна: це може бути дзвінок з «банку», від «родича», який потрапив в біду і т.п. За статистикою з телефонним шахрайством стикався кожен третій українець.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон
Комментарии для сайта Cackle

Від 18 тисяч гривень: розкрито ціни на iPhone 12

В минуле

lifecell запустив послугу, про яку так просили українці

В майбутнє

Також буде цікаво