Авто

Скоро на ринок надійдуть електромобілі Tesla за 25 000 доларів

Генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск заявив, що компанія планує сильно здешевити власні електромобілі, щоб прирівняти їх вартість до машин з двигунами внутрішнього згоряння. В результаті передовий електрокар компанії можна буде придбати всього за 25 тисяч доларів.


Причиною такого рішення став прогрес – компанія знайшла спосіб здешевити власні акумулятори для автомобілів, які і є найдорожчими елементами машини. Для цього інженери пішли на зміну складових фрагментів акумуляторних елементів, що позначилося на вартість акумуляторних блоків. Зараз виробництво подібної осередку обходиться в 120-130 доларів за кВтг (ціна за кіловат-годину), при цьому основну вартість – 100 доларів, «пожирають» саме літій-іонний елемент, а залишкові витрати йдуть на систему охолодження і управління.

Tesla

Маск заявив, що Tesla знизить ціну елемента вдвічі, причому раніше пророкуємого експертами терміну – вони вважають, що до 2023 року вартість кВт енергії батареї буде коштувати 100 доларів. У компанії ж є трьохетапний план, який дозволить зробити електромобілі доступнішими в більш короткий термін, хоч і не сказав конкретних дат і сум. Однак безлічі експертів відомо, що Маск – дуже досвідчений оратор, який часто робить сміливі заяви, які в підсумку обертаються нічим. Втім, для електромобілів подібний розклад цілком можливий, так як вартість кВтг батарей постійно падає. Якщо в 2019 році вартість кВтг становить 156 доларів, то десять років тому ця цифра виглядала крупніше – 1100. Це означає, що здешевлення склало 89%, тому електроавтомобілі вартістю в 25 000 доларів через чотири роки можуть з’явиться і без допомоги Tesla.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button