Статті

Чому не варто розмовляти поруч зі смартфоном

Обговорення

Щоб зрозуміти, яку рекламу показувати тому чи іншому користувачеві, алгоритми аналізують «цифровий слід» або історію відвідування веб-сторінок. Крім цього, якщо людина в соціальних мережах знаходиться в групі любителів футболу, активно коментує і лайкає пости, то рано чи пізно вона побачить оголошення про розпродаж спортивних товарів.


Час від часу користувачі помічають, що реклама нібито підслуховує їх розмови. Важливо пам’ятати, що рекламодавці враховують сезонність запитів. Оголошення про купівлю кондиціонера, що з’явилося в стрічці новин в липні, – не обов’язково результат усних скарг на задушливу погоду.

Розробники програмного забезпечення пояснюють, що сучасні смартфони – спосіб маркетологів дізнатися, що цікаво людям. Часи ‘холодних обдзвонів’ і опитувань на вулиці пройшли. Зараз інформація про інтереси користувача – гарячий товар. Її збирають про кожного, хто спілкується в цифровому світі, використовують самі або перепродують. Іноді знеособлену, іноді повну – залежить від продавців. Всі відвідувані користувачем сторінки, всі пошукові запити так чи інакше відслідковуються. Те ж саме стосується геолокації власника телефону, наприклад, у яких магазинів і вітрин він затримувався.

Навіщо смартфони Xiaomi озвучують кількість осіб, розпізнаних фронтальною камерою?

Смартфони можуть збирати дані про те, на які теми спілкуються люди в соціальних мережах і месенджерах, про що говорять в зоні прийому мікрофона пристрою. Встановлюючи мобільні додатки, ми даємо їм доступ до камери, мікрофона, повідомлень.

Ваш смартфон все чує

Мало хто замислюється, навіщо тому чи іншому додатку доступ до мікрофона.

Причому програмі не обов’язково бути шкідливою. Відомий випадок постійного прослуховування мікрофона, наприклад, популярним навігаційним додатком. Мовні технології дозволяють перевести запис розмови в машинно-аналізований текст. Широкосмуговий інтернет дає можливість аналізувати такий запис на потужних серверах.

Все це потім продається. Як результат, люди раптом помічають рекламу на тему, яку позавчора усно обговорювали з друзями.

Зараз в світі глобалізації і насичених ринків виграє той, у кого більш широке охоплення ринку, тобто той, у кого більше покупців. Перевантажені користувачі втомилися від реклами і все менше звертають на неї увагу. Тому головне завдання маркетологів – зацікавити покупця, щоб він побачив саме їх рекламу, і не просто побачив, а перейшов по посиланню (якщо мова про онлайн-середовище). Таким чином, на перший план виходить конверсія рекламних посилань в фактичні відвідування ресурсу, а в кінцевому підсумку – в покупку.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Названо випкадки, в яких комп’ютер або ноутбук краще не включати

В минуле

Стала відома ціна нової версії GTA для PlayStation 5

В майбутнє

Також буде цікаво