Новини

Бережіть свої гроші: аферисти винайшли новий спосіб обману клієнтів Ощадбанку

Обговорення

Джерела попереджають про новий метод обману, який використовують шахраї, бажаючи викрасти гроші з карток Ощадбанку. Як і раніше, вони дзвонять клієнтам, представляючись співробітниками, однак свою схему на цей раз вони неабияк урізноманітнили. Якщо до старих схем українці вже звикли і нікому просто так не дають дані своїх карт, то до цієї схеми імунітету в них немає.


Нова схема обману користувачів

Шахраї об’єднали два старих метода обману – через СМС і за допомогою нібито «дзвінків», в один, новий. Спочатку клієнтові «Ощадбанку» дзвонять з номера будь-якого оператора мобільного зв’язку або навіть зі стаціонарного – фальшиві «номери» легко купуються в даркнеті. Під час дзвінка включається імітація автоматичного повідомлення. У ній клієнтові говорять, що його картка заблокована, і для вирішення потрібно зв’язатися зі співробітником банку. Далі слід так зване «підключення» до співробітника банку. Він запитує інформацію про діючі картки клієнта в інших банках нашої країни і повідомляє, що йому необхідно «завантажити інформацію в систему». Поки йде «завантаження», а клієнт дістає картки інших банків, у нього питають номер поточної карти Ощадбанку, ім’я та прізвище. Цих даних достатньо, щоб отримати доступ до вашої карті і вкрасти з неї гроші.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв, необхідно пам’ятати, що по телефону банківські питання не вирішуються. Співробітники банку не мають доступу до вашої персональної інформації. Також слід знати, що, якщо будь-яка проблема з вашою карткою дійсно виникне, то співробітник зобов’язаний запитати у вас певні кодові слова, які ви вказали, коли складали договір. Пам’ятайте про те, що шахраї хитрі й винахідливі. Останнім часом телефонним шахрайством все частіше займаються не зеки або їхні друзі, що збирають гроші на злодійський «общак», а молоді люди з цілком благополучних сімей, які не бажають заробляти чесно. Отже, зросла винахідливість аферистів, а їх схеми стали більш витонченими – адже ці злочинці набагато розумніші.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Vodafone, Киевстар и lifecell начали менять старые смартфоны на новые

В минуле

Берегите свои деньги: аферисты изобрели новый способ обмана клиентов Ощадбанка

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle