Статті

Windows 10 стежить за українськими користувачами: як відключити

Обговорення
Windows 10

В кожного українського користувача Windows 10 в фоні присутній процес SearchUI .exe, який періодично включається і відправляє якісь дані. Перевірка ip адреси, за якою йде з’єднання дає цікаві факти:


І що найцікавіше, цей SearchUI.exe включається практично при кожній дії – відкриття папки, введення з клавіатури. А буває і не включається – поведінка не передбачувана!

Можливо він щось записує, а відправляє набагато пізніше! На жаль, дізнатися це технічно неможливо – всі з’єднання надійно зашифровані.

Виявилось, він належить голосовому помічнику Cortana, який в Україні не підтримується.

Але все одно його файли продовжують стежити за нами. А що він там відправляє? … Більшості українців приховувати нічого, проте цей процес може уповільнювати слабкі комп’ютери. Тому, краще його відключити.

Розповідаємо по кроках

Йдемо в директорію: C: \ Windows \ SystemApps і знаходимо в ній іншу папку – Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy (все що після Cortana може відрізнятися іншими літерами).

Тепер нам потрібно перейменувати цю папку. Але це не просто. Справа в тому, що система нам це зробити не дасть. Буде помилка.

Для цього, пробуємо її перейменувати і на діалоговому вікні:

Йдемо в диспетчер задач (Ctrl + Shift + Esc) і знімаємо завдання з SearchUI.exe:

І швиденько перемикається на попередній діалог і тиснемо «Повторити». У себе ми розклали вікна для зручності:

Папка перейменувалася! Ура!

І тепер більше комп’ютер не шпигує за користувачем, а найголовніше – не витрачає ресурси і може працює трішки швидше!

Ну а якщо раптом вам потрібно буде знову включити цю функцію, то просто перейменуйте її назад (головне збережіть поточне ім’я).

PS Якщо у вас немає цього процесу або папки, то радійте! Швидше за все ви дуже давно не оновлювали Windows, тому що це оновлення не зовсім старе.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар запустил услугу, о которой просили украинцы

В минуле

Видаливши всього дві папки зі смартфону можна звільнити десятки гігабайт

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle