Статті

СМС, які не можна відкривати, навіть якщо дуже хочеться

Обговорення

В рамках вивчення теми безпеки стільникового зв’язку розглянемо, які СМС можна відкривати. Ви не помилилися, мова йде навіть не про прочитання, а саме про відкриття! Є такі послання, які необхідно відразу ж видаляти з телефону, щоб не накликати на улюблений гаджет біду.


Хто взагалі сьогодні користується СМСками? Люди давно вже перейшли на Інтернет-месенджери і соцмережі. Ну або дзвонять, на худий кінець. Як правило, СМС використовують для реєстрації в сервісах, отримання кодів активації, ну, і, в різних шахрайських схемах. Які «роводи» дійсно реальні? Про все це, а також про те, які повідомлення не можна відкривати, читайте нижче!

Які СМС дійсно не можна відкривати і чому?

Ловіть ознаки «небезпечних» повідомлень, яким не можна довіряти:

  • В цілому, це СМС від незнайомих користувачів або від контактів з узагальненим ім’ям: «Info», «Information», «Site» і т.п. Як правило, превью такого послання можна побачити на екрані передогляду або в шторці смартфона. Щоб уникнути будь-яких негативних наслідків, не варто його відкривати, краще відразу видаліть;
  • СМС, в тілі яких міститься посилання (видно в превью). Раптом випадково тапните і перейдете на «лівий» сайт ?! Чому не можна довіряти таким посиланням? По-перше, так можна завантажити на телефон віруси. По-друге, встановити сторонній додаток, який буде запам’ятовувати ваші коди і паролі, списувати гроші з карток і гаманців, стежити за вами і т.д. По-третє, зламати смартфон, а за розблокування шахраї почнуть вимагати гроші.
  • Не можна відкривати MMS від незнайомих відправників. Такі повідомлення можуть містити небезпечні посилання, моментальні активатори завантажень (платного контенту), віруси і т.д. Головна ознака «небезпечною» посилання – якщо воно закінчується на «.apk»;sms
  • Ні в якому разі не активуйте СМС або MMS з текстом, приблизно, такого змісту: «Відправлена листівка від« Оля »для абонента з номером« +38 … (ваш номер) » і посиланням для її завантаження.
  • Не можна відкривати СМС нібито отримані від вашого банку. Там може бути що завгодно, від повідомлення про злом вашого рахунку, до повідомлення про закінчення терміну дії картки. Пам’ятайте, реальні співробітники банку НІКОЛИ не стануть просити вас відправити реквізити або пін-коди карт, а також коди-активації або коди-підтвердження. Тим більше, робити це за допомогою СМС розсилки.

Однак, не думайте, що головна небезпека незнайомих повідомлень полягає тільки в випадковому переході по посиланнях, які містяться всередині. Іноді навіть просте відкриття послання здатне запустити шахрайський механізм. І в цей момент Вам буде зовсім не до того, щоб намагатися з’ясувати, звідки шахраї беруть номер .

Наприклад, місяцем раніше ви встановили на смартфон якийсь мобільний додаток, для розваги. Дали йому дозвіл на доступ до телефонної книги, фото, інших особистих відомостей. Утиліта справно працювала, не викликаючи жодних підозр. Таємно ведучи збір інформації (наприклад, збираючи паролі або коди карток під час оплати інтернет-покупок). І ось, сьогодні ви отримали незнайоме СМС, причому, пусте. Не здумайте його відкривати! Відразу в шторці робіть свайп вліво (або вправо, залежить від телефону) і видаляйте. Послання цілком може бути активатором для передачі зібраних даних шахраям.

Будьте пильні і не довіряйте незнайомим відправникам. Не можна відкривати дивні, підозрілі або порожні СМС. Ніколи не переходьте за посиланнями, що містяться всередині. Ну, і зрозуміло, не вірте закликам і прохань, не встановлюйте софт і, тим більше, не відправляйте нічого у відповідь.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Дешевій Xbox пророкують проблеми з іграми

В минуле

Смартфони, які першими отримають Android 11

В майбутнє

Також буде цікаво