Статті

Які програми не можна ставити на смартфон щоб не стати жертвою шахраїв або хакерів

Обговорення
Хакер та смартфон

Тут ми розповімо вам кілька ознак «поганих» додатків, які можуть сильно нашкодити вашому смартфону і навіть вашому гаманцю, якщо ви використовуєте прив’язану банківську карту.


  • Ніколи не завантажуйте програми з торрентів або ж з будь-яких сайтів, які відрізняються від Google Play (за винятком офіційних сайтів додатків).

    Гідний додаток завжди буде розміщено в магазині Google Play. По крайній мере, додаток хоч якось перевіряється гуглом.

    Файли .apk отримані поза Google Play можуть завдати шкоди вашому смартфону! Завжди дивіться коли переходите по посиланнях, раптом вам запропонують установку програми?

  • Завжди дивіться і читайте відгуки до додатка. Не варто завантажувати програму, якщо у неї дуже низький рейтинг або мало оцінок. Додатки хоч і перевіряють, але відомі випадки, коли в них все одно містився шкідливий код:

Ми б не стали завантажувати додаток з такою оцінкою. Малувато буде. Пошукаємо альтернативи. Що і вам рекомендуємо робити.

  • Не варто ставити додатки зі спірним контентом, типу «додаток буде приносити вам гроші, тільки встановіть» або щось пов’язане з халявою. Швидше за все, гроші спишуть з вас якщо ви введете дані своєї карти. А можливо і просто вкрадуть навіть без введення номера, а зі свого облікового запису Google Pay;

Що може зробити сумнівна програма? Так все, що вшито в код. А це може бути: використання ваших файлів, вашої телефонної книги (збирають дані для спаму), збирають дані банківських карт або ж використовує ті, які ви ввели, наприклад в систему оплати NFC.

Або ж можуть просто списувати гроші з вашого телефонного рахунку.

Висновок: тільки офіційний магазин Google Play і тільки програми з високою оцінкою і великою кількістю тих, хто проголосував. Це запорука безпеки будь-якого пристрою!

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Сколько стоит разработать мобильное приложение в Украине

В минуле

4 типи найбільш непотрібних додатків на Android

В майбутнє

Також буде цікаво