Статті

Навіщо українці купують заблоковані iPhone та чи варто це робити

Обговорення
iPhone SE

На сайтах оголошень можна знайти безліч пропозицій про продаж смартфона за привабливою ціною. Однак не все так просто: ці телефони заблоковані. Причому ніхто з продавців цього не приховує і в оголошеннях все чесно вказано. Трапляється, звичайно, що такий телефон намагаються продати під виглядом робочого, але це вже відверте шахрайство.


Тут потрібно додатково прояснити, що під блокуванням в першу чергу мається на увазі так званий iCloud Activation Lock. Тобто це прив’язка до облікового запису попереднього власника, при якій новий власник телефону не може ним повноцінно користуватися. Свого роду захист на випадок, якщо телефон був загублений або вкрадений . Таким чином Apple захищає пристрої, роблячи їх непривабливими для крадіжки.

iPhone блокований

Щоб розблокувати такий телефон, потрібно знати дані облікового запису попереднього власника. Якщо ж ви купуєте заблокований смартфон з рук, то даних цих, ви, звичайно, не отримаєте. І шанс розблокувати пристрій в цьому випадку мізерно малий.

Якщо є чек і коробка від телефону, то можна звернутися в службу підтримки Apple. Крім того, інтернет завалений оголошеннями і сервісами розблокування iPhone. Але і відгуків зі скаргами не менше. Ми не рекомендуємо вдаватися до послуг такого роду сервісів.

Виходів з положення у власника заблокованого телефону небагато. Це нагадує ситуацію з автомобілями, які не можна поставити на облік. Можливий варіант, а іноді і єдиний, – продати на запчастини. Зрозуміло, істотно втративши у вартості.

iPhone XR

Незважаючи на те, що оригінальні запчастини для iPhone коштують дорого, купувати через них заблокований телефон може бути невигідно. Продавці, як правило, знають ціну начинки свого смартфона і не віддадуть за копійки “мертвий” по суті гаджет.

Наприклад, дисплей для iPhone XR коштує приблизно 1300 гривень, в той час як цілий заблокований апарат коштує 4500-6000 гривень. Тобто вигода в такій покупці може бути тільки в тому випадку, якщо ви знайдете застосування і інших деталей. Тому такі апарати має сенс скуповувати ремонтним майстерням або тим, хто торгує уживаними смартфонами і запчастинами для них.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Які смартфони в Україні дешевшають повільніше всього

В минуле

Київстар тепер безкоштовно міняє старі смартфони на нові

В майбутнє

Також буде цікаво