Які переваги принесе 5G простим українцям

Зараз на головній

Світовий прогрес не стоїть на місці, він рухається вперед, а разом з ним рухатися вперед судилося і нам. Особливо вірно це твердження звучить для технологій, які відповідають за передачу даних і інформаційних систем. Щорічно вимоги до обсягів переданої інформації зростають, підключення до мережі Інтернет необхідно не тільки в межах будинку, де є Wi-Fi , але і далеко від нього.


Саме з цієї причини приділяється так багато уваги розвитку технологій мобільного інтернету . Оператори по всій планеті прагнуть першими отримати в своє розпорядження новітні розробки і надати своїм користувачам найсучасніші рішення і можливості. А ось вчені всього світу вже зараз трудяться над створенням п’ятого покоління зв’язку, яке ми знаємо, як 5G.

Суть технології 5G 

 Населення нашої планети (нехай далеко не всі) отримало можливість користуватися бездротовими технологіями передачі даних ще в 1980-і роки. Саме тоді було розроблено саме перше покоління стандарту телекомунікації. Потім, приблизно кожне десятиліття стандарти зв’язку оновлювалися й еволюціонували в наступні покоління. Так в 1990-і з’явився стандарт 2G, в 2000-і ми отримали можливість використовувати 3G, а в 2010-і був даний старт сьогоднішньої технології 4G.

5G

Таким чином, шляхом нехитрих розрахунків і аналізу, можна припустити, що в 2020-х нас очікує впровадження наступного покоління мобільного зв’язку – 5G. Як і в попередні рази, нове покоління надасть можливість використовувати мобільні мережі для отримання і використання інтернету, передачі інформації, спілкування, використовуючи більш високу швидкість з’єднання і меншу завантаженість частот, які будуть використовуватися для 5G.

Діапазон частот для 5G розташований в межах від 30 до 300 ГГц. Це означає, що дальність дії хвиль 5G буде набагато меншою, ніж раніше, але натомість ми отримаємо більш стабільний і швидкий зв’язок. Оператори мобільного зв’язку будуть змушені встановлювати більшу кількість антен для передачі даних.

Перевагою міліметрових хвиль (саме так називаються високочастотний діапазон) є менша завантаженість, що стає незаперечною перевагою зважаючи на зростаючий попит на великі обсяги передачі даних. Але ось зворотною стороною медалі стає їх гірша здатність долати перешкоди, великі відстані і не найкраща стійкість до зовнішніх чинників. Наприклад, дощ може істотно погіршити роботу 5G.

Особливості та переваги мереж 5G

Кожне нове покоління стандартів мобільного зв’язку привносить якісь нововведення і інновації. Не виключенням стає і стандарт 5G, впровадження якого всі ми з нетерпінням очікуємо. Звичайно ж, нового і технологічного побільшає, адже мережі 5G обіцяють спровокувати великий крок вперед у сфері передачі даних і інформації.

5G

Ось, що нас очікує після впровадження 5G:

 • Сигнал 5 буде здатний підлаштовуватися до абонента – це значить, що, якщо користувачів мобільного інтернету на конкретній ділянці, яка обслуговується певною кількістю антен не багато, передача даних буде здійснюватися по вузькоспрямованому каналу, що дозволить збільшити швидкість і обсяги переданих даних. Так ми приходимо до того, що користувачеві більше не потрібно підлаштовуватися під мережу і шукати місце, де сигнал більш впевнений і стійкий.
 • Перехід на міліметрові хвилі – перехід на нове покоління мобільного зв’язку почасти вимушений захід, адже частотний діапазон використовуваних мереж вже достатньо завантажений, а вимоги до обсягів трафіку і швидкості інтернету неухильно зростають. Мережі 5G планується використовувати в діапазоні 30-300 ГГц, що має на увазі більш вільну і швидку мережу, але з меншим радіусом охоплення. Це означає, що антен побільшає, а організація мережі для операторів стане дорожче.
 • Швидкість 5 буде в рази більшою – поліпшення мобільного інтернету при впровадженні нового стандарту очікується як якісне, так і кількісне. Максимальна швидкість мобільного інтернету стандарту 5G в ідеальних умовах очікується до 20 Гбіт / сек. Однак не варто очікувати такої швидкості в реальних умовах густонаселеного міста. Також очікується зменшення затримок, збільшення обсягів інформації та даних, які можна передавати і більшу кількість пристроїв, що підключаються одноразово без втрати швидкості.
 • Технологія device – to – device – суть технології полягає в тому, що якщо пристрої розташовано в безпосередній близькості (десятки метрів), то оператор мобільного зв’язку буде пропускати тільки сигнальний трафік, щоб тарифікувати послуги, а передача інформації та даних відбуватиметься безпосередньо між пристроями. Така технологія буде сприяти розвитку мереж між автомобілями при дорожньому русі, допоможе організувати систему «Розумний Дім» та інше.

Якою буде швидкість мобільного інтернету стандарту 5G?

Як вже було відмічено, вимоги до швидкості і обсягів передачі інформації в сучасному світі неухильно зростає. Щоб йти в ногу з часом, інтернет повинен ставати швидше, кількість даних та інформації, які ми будемо здатні передавати, також має бути більшою. Відповідно, поява нового стандарту зв’язку і передачі даних вже сьогодні просто необхідна, адже 4G вже зовсім скоро перестане справлятися зі зростаючими вимогами сучасних користувачів.

5G

Однак, поки повноцінний старт мереж стандарту 5G залишається в проектах і найближчих планах, ходить чимало чуток про те, якою ж буде гранична швидкість інтернету, після остаточного запуску проекту в Україні. З огляду на досвід запуску 5G в деяких країнах світу, стало відомо, що граничною швидкістю передачі даних по мобільній мережі буде 20 Гбіт / сек. Однак такий показник був досягнутий в ідеальних лабораторних умовах.

Зовсім не варто розраховувати на таку швидкість в умовах густонаселеного міста. Однак, навіть при самих сумних обставинах швидкість передачі даних не повинна бути менше 100 Мбіт / сек, скоріше навіть вище. Це цілком непогані показники, особливо якщо порівнювати їх зі швидкістю передачі даних при стандарті 4G.

Коли 5 з’явиться в Україні? 

Сьогодні ми вже з повною впевненістю говоримо про те, що Україна готова до запуску нового покоління стандарту мобільного зв’язку 5G. Однак, ще свіжі в пам’яті заходи щодо впровадження LTE і заміну застарілого 3G пару років назад, тоді, коли весь світ використовував 4G протягом більше половини десятиліття.

Хочеться вірити, що запуск п’ятого покоління мобільного зв’язку не затягнеться так надовго, а відбудеться в ногу з часом. Конкретних дат запуску 5G в нашій країні поки немає. Однак, задумайтеся, особливо, якщо ви житель більш-менш великого міста. Наскільки велике покриття 4G в нашій країні, через десятиліття після старту даного стандарту в світі. Насправді покриття зовсім не 100% і навіть не наближається до цієї цифри.

Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території
Як вам таке? Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території

Як ми вже помітили, стандарт зв’язку 5G має на меті використання набагато більшої кількості антен, ніж є сьогодні в умовах стандарту LTE, відповідно можливості покрити всю територію країни антенами може не виявитися. Таким чином, впровадження новітнього стандарту відбуватиметься в тих місцях, де попит на подібну послугу буде найбільшим.

Це означає, що першими до мережі 5G будуть підключатися найбільші міста України і обласні центри, а також курортні регіони, де в сезон спостерігається найбільший приплив туристів і відпочиваючих. Ми цілком переконані в тому, що старт систем 5G НЕ буде настільки затягнутим, як впровадження минулого покоління і стартує вже на початку 2020-х років, як і в усьому цивілізованому світі.

Підведемо підсумок

Переваги, які ми отримаємо через впровадження нового стандарту мобільного зв’язку, досить великі. Відповідно попит на дану послугу очікується великим. Саме з цієї причини настільки величезні очікування запуску проекту 5G по всьому світу.

Ось, які переваги очікують нас з технологією 5G:

 • В рази швидший інтернет;
 • Менша швидкість відгуку;
 • Більший обсяг передачі даних;
 • Нові можливості реалізації технології «Розумний Дім»;
 • Розвиток технології «Інтернету речей»;
 • Можлива відмова від домашнього інтернету через кращу якість мобільної мережі 5G;
 • Менша завантаженість міліметрових хвиль.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,088Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор Vodafone запустил новую услугу, о которой мечтали многие украинцы

Оператор мобильной связи компания "Vodafone Украина" запустил новую услугу, о которой мечтали многие украинцы — по крайней мере тем,...

Більше схожих статей