Статті

Експерт розповів, як розпізнати прослушку смартфона

Обговорення
Прослушка

Існує кілька ознак того, що ваш смартфон знаходиться на прослуховування – про це агентству «розповів директор інформаційно-аналітичного агентства TelecomDaily Денис Кусков .


За його словами, прослушку можна розділити на два типи – легальну і нелегальну. Легальна має на увазі, що доступ до вашого пристрою є у спецслужб або правоохоронних органів, які діють згідно з рішенням суду.

Однак існує і нелегальна прослушка, коли ваші розмови записуються, наприклад, бізнес-конкурентами або ревнивим чоловіком.

«Розпізнати це [прослушку] не завжди вдається, зробити це непросто, оскільки застосовується дороге устаткування аж до підроблених базових станцій, які перемикають сигнал потрібного апарату», – пояснив Кусков.

Як зазначив експерт, якщо вам здається, що ви стали жертвою прослушки, необхідно перевірити список додатків, встановлених на смартфон – якщо там є сервіси, які ви не скачували, це може бути поганою ознакою.

«Крім того, якщо ви бачите, що телефон живе якимось своїм життям: включається-вимикається, коли ви його не чіпаєте, то цілком ймовірно, це теж є ознакою того, що запущена програма прослуховування. Телефон перегрівається, коли ви його не використовуєте, – бувають через батарейки, через програмного забезпечення подібні проблеми, – але якщо ви його не чіпаєте, то, по ідеї, він повинен бути нормальної температури», – повідомив співрозмовник агентства.

Прослушка

За словами Кускова, перегрів і швидка розрядка акумулятора можуть свідчити про те, що на смартфоні у фоновому режимі працює стороння програма, яка може збирати інформацію по вашому пристрої.

Для того, щоб уникнути такого сценарію, необхідно своєчасно перевіряти список додатків на предмет неавторизованих, а також використовувати сервіси, які виявляють подібні програми і припиняють їх роботу.

Специфічні ознаки прослуховування

За даними порталу LifeWire , існують і інші ознаки того, що телефон може прослуховуватися. Одним з них є пульсуючий звуковий сигнал або інші сторонні шуми під час розмови. Крім того, короткі електронні сигнали, які бувають чутні навіть тоді, коли ви не робите дзвінок, теж можуть свідчити про прослуховування.

Іншою ознакою втручання в ваш смартфон ззовні можуть стати проблеми при його виключенні.

Якщо телефон погано реагує на команду відключитися, або ви помітили, що на корпусі світяться будь-які індикатори навіть після зупинки роботи пристрою, це може бути сигналом того, що якась програма продовжує працювати у фоновому режимі.

Іноді, коли за допомогою смартфона здійснюється дзвінок, можна почути звук електромагнітних завад – це трапляється, якщо гаджет знаходиться в безпосередній близькості від інших пристроїв, наприклад, телевізора або ноутбука. Однак цей сигнал не повинен з’являтися в ті моменти, коли гаджет не використовується. Для перевірки можна покласти свій смартфон поруч з телевізором або радіо – якщо з’являється характерний звук перешкод, то це може означати передачу даних без вашого відома.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Nokia представила доступний 4K-телевізор на Android TV

В минуле

iPhone ламають одним повідомленням з цим символом

В майбутнє

Також буде цікаво