Hardnews

Вчені назвали кращий спосіб визначити свій біологічний вік

Обговорення
ген

Сьогодні наука пропонує найрізноманітніші тести для визначення біологічного віку. Він може бути менше або більше тієї цифри, яка стоїть в паспорті. Оцінивши різні тести, норвезькі вчені віддали перевагу “кисневому”. Він підраховує максимальне споживання кисню (МПК), яке людина здатна спожити протягом однієї хвилини.


Дослідники вивчили, як МПК співвідноситься з тривалістю життя. Вони проаналізували дані 55 тисяч осіб і з’ясували, що у людей з найгіршими показниками ризик передчасної смерті був на 82% вище, ніж у людей з високими показниками. Втім, ситуацію ніколи не пізно змінити, якщо почати займатися спортом в зрілі роки.

Експерти підрахували, що серед тих, хто почав займатися спортом у віці 50 років і продовжував заняття протягом десяти років, показник передчасної смерті різко знизився. Одним з найбільш ефективних способів поліпшити фітнес-вік вважаються високоінтенсивні інтервальні тренування. На додаток до регулярних фізичних вправ, слід якомога менше сидіти і регулярно рухатися.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Смартфоны Xiaomi тоже позволяют смотреть сквозь одежду

В минуле

Як стати володарем суперпам’яті: вчені назвали спосіб

В майбутнє

Також буде цікаво