Статті

10 корисних можливостей Viber, про які ви могли не знати

Viber на даний момент являється найпопулярнішим месенджером серед українців. Він встановлений на 97% смартфонів в нашій країні, тому дуже корисно розбиратись у його функціоналі, та знати всі нюанси його роботи. Редакція GSMinfo вирішила розповісти про 10-ку дуже корисних можливостей Viber, про які ви могли не знати.


1. Як зменшити розмір програми Viber, обмеживши кеш

Активні користувачі Viber не дадуть збрехати. Під час інтенсивного використання месенджера його неминуче роздуває до неймовірних розмірів. Якщо пам’яті на гаджеті не так вже й багато, це може бути досить критично.

Коли вперше задумаєшся про необхідність чищення Viber, разом з самими різними кешами він вже важив більше одного гігабайта, і це неприпустимо багато. Благо, в популярному месенджері є всі необхідні для чищення його кешу інструменти. У кожного користувача є можливість встановити проміжок часу, який відповідатиме за те, як довго додаток буде зберігати офлайн всі передані файли. Що цікаво, прямо всередині месенджера ще й вказується, скільки пам’яті всередині смартфона вдасться очистити, якщо скоротити відповідний термін. Рекомендуємо зберігати кеш не більш 7 днів або місяця – цього достатньо.

Як це зробити: для цього достатньо перейти в розділ «Ще» і відкрити «Налаштування», потім потрібно розгорнути меню «Мультимедіа», натиснути на пункт «Зберігати медіафайли» і вибрати один з відповідних варіантів – або «7 днів», або «1 місяць ».

2. Як відключити автоматичне збереження фотографій

Ще один недолік додатку Viber – автоматичне збереження зображень прямо в системну галерею будь-якого мобільного пристрою. Завдяки цій непотрібній для багатьох фішці між фотографіями у відповідній програмі починають з’являтися дурні мемаси і анімашки від старовірів, що містять привітання з невідомими багатьом святами. Тому рекомендую вимикати автоматичне збереження будь-якого медіа в галерею. Щоб зробити це, достатньо лише перевести в неактивний стан один перемикач в параметрах програми.

Як це зробити: потрібно просто відкрити розділ «Ще», перейти в меню «Мультимедіа» і перевести в неактивний стан перемикач «Зберігати в галерею».

3. Як через Viber відправляти фотографії без стиснення

Більшість месенджерів перетискають фотографії під час відправки на стороні мобільного пристрою, щоб значно скоротити навантаження на сервери сервісу, – в цьому немає нічого незвичайного. Більш того, дуже часто якості стиснутих знімків на іншому кінці дроту більш ніж достатньо, щоб ознайомитися з фотографією і забути про неї назавжди. Проте, іноді виникає необхідність передати зображення в первісному розширенні і форматі, щоб одержувач зміг провести з ним якісь додаткові маніпуляції: зробити базову корекцію, кадрувати, фільтр накинути.

Для цього, як і в Telegram, в Viber є можливість відправити зображення в первісному форматі без стиснення. 

Як це зробити: ця функція ( «Надіслати файл без стиснення») в месенджері знаходиться в досить несподіваному місці – у меню додаткових дій, яке в діалозі активується натисканням на кнопку із зображенням трьох крапок.

4. Як використовувати вбудоване хмарне сховище Viber

Актуальні месенджери давно перетворилися в сучасні соціальні мережі, які призначені не тільки для того, щоб через них пару рядків тексту відправити. За допомогою них передають фотографії та інші мультимедійні файли, особисті документи та навіть голосові записи. Більш того, месенджери активно використовуються в робочих завданнях – на них будують сучасні комунікації між співробітниками. Незалежно від того, навіщо саме Viber потрібен конкретного користувача, йому обов’язково слід звернути увагу на можливість хмарного зберігання даних прямо всередині нього.

Для цього призначений спеціальний діалог «Мої нотатки», функціональне наповнення якого практично не відрізняється від будь-яких інших чатів всередині програми. Крім іншого тут також можна зберігати набори своїх завдань – наприклад, списки покупок для найближчого супермаркету.

Як це зробити: щоб відкрити спеціальний діалог, який і буде використовуватися в якості хмарного сховища, потрібно перейти в розділ «Ще» і вибрати пункт «Мої нотатки».

5. Як в Viber створювати і відправляти зникаючі повідомлення

Чергова цікава можливість Viber – зникаючі повідомлення. Сьогодні вже складно сказати, в якому саме соціальному сервісі вони з’явилися вперше, але фішка дуже цікава і однозначно припаде до смаку багатьом користувачам. За допомогою неї можна відправити фотографію, яка автоматично зникне після перегляду або через заданий проміжок часу. Саме через зникаючі повідомлення багато користувачів часто обмінюються якимись особистими фотографіями, які ні в якому разі не повинні потрапити в чужі руки. Але сподіватися на цю функцію на всі 100%, звичайно ж, не можна.

Як це зробити: потрібно зайти в необхідний діалог, натиснути на кнопку із зображенням фотоапарата, щоб зробити новий знімок або використовувати існуючий, після цього потрібно натиснути на кнопку зі значком секундоміра у верхній частині екрану і вибрати кількість секунд, скільки буде доступний знімок, – коли час закінчиться, зображення більше не буде показуватися.

6. Як користуватися конфіденційними секретними чатами Viber

Останнім часом саме конфіденційність стала справжнім трендом сучасного світу. Всі настільки сильно турбуються за безпеку своїх даних, що навіть страшно стає. Створюється відчуття, що сучасними месенджерами користуються тільки державні службовці з самої верхівки, а також підприємці, які контролюють мільйони в фінансових потоках. Проте, не можна не відзначити, що Viber йде в ногу з часом, і всі необхідні фішки, які стосуються конфіденційності, є, в тому числі, і в даному месенджері. Секретні чати – яскравий тому приклад.

У таких чатах є кілька особливостей, які і роблять їх секретними. Наприклад, в них активно використовуються таймери зі зникаючим повідомленнями, є повідомлення про скріншоти листування, а також захист від пересилання повідомлень іншим користувачам Viber.

секретний чат

Як це зробити: достатньо просто вибрати можливість «Перейти в секретний чат» після переходу в меню конкретного користувача даного соціального сервісу.

7. Як в Viber дізнатися, хто переглянув повідомлення в діалозі

Ця можливість особливо важлива в групових діалогах, які створені для комунікації зі співробітниками. Почути від свого підлеглого, що він пропустив повідомлення в месенджері, тому не виконав якусь важливу задачу, – звичайна справа. На допомогу прийде відповідна можливість, яка є в Viber.

Як це зробити: щоб зробити це, потрібно затримати палець на будь-якому повідомленні в груповому листуванні і вибрати можливість «Подробиці» – у верхній частині меню буде показано число користувачів, які вже ознайомилися з повідомленням, а далі будуть показані конкретні учасники діалогу.

8. Як в Viber змінити звук повідомлень окремих діалогів

На кожен з діалогів, якими особливо активно користуєтеся, можна встановити індивідуальний звук повідомлень. Лише по ньому вже буде зрозуміло, чи є сенс якнайшвидше брати свій смартфон в руки і відповідати на повідомлення, або є можливість відкласти цю задачу до кращих часів.

Як це зробити: для цього потрібно перейти в розділ інформації про конкретний діалог, розгорнути меню «Звуки повідомлень» і вибрати той, який підходить для цього групового чату.

9. Як переводити повідомлення на будь-яку мову, не покидаючи Viber

У Viber є і досить унікальні можливості, до яких в інших месенджерах просто так не дістанешся. Наприклад, додаток дає можливість переводити вхідні повідомлення за допомогою інструментів Google, що називається, не відходячи від каси. Це дійсно зручно при спілкуванні з іноземцями.

Як це зробити: для цього потрібно перейти в необхідний діалог, затримати палець на конкретному повідомленні і вибрати можливість «Перевести» – щоб вибрати рідну мову, потрібно перейти в меню «Ще»> «Налаштування»> «Виклики та повідомлення»> «Переклад повідомлень ».

10. Як заборонити компаніям відправляти повідомлення через Viber

Месенджер веде досить агресивну рекламну політику, намагаючись монетизувати себе всіма можливими способами. Складно сказати, як саме заробляють гроші власники інших аналогічних сервісів (тих же Telegram або WhatsApp), але реклами та інших відволікаючих чинників в них в рази менше. Показ відеороликів після кожного голосового виклику – тільки частина проблеми. Ще є рекламні повідомлення від численних партнерів Viber, які месенджер надсилає з приводу і без.

Звичайно, такі повідомлення окремо можна заблокувати, заборонивши їх в індивідуальному порядку. Проте, в месенджері також є спеціальний перемикач, який захований в глибині його налаштувань. Він призначений для того, щоб відключити вхідні повідомлення від компаній – більшість з них як раз партнерські. Якщо перевести його в неактивний стан, цілком і повністю вони аж ніяк не пропадуть. Проте, їх загальна кількість відчутно скоротиться, і це безперечно позитивно позначиться на досвіді використання програми – особливо, якщо мова про регулярне листування.

Як це зробити: достатньо перевести в неактивний стан перемикач «Отримувати сервісні повідомлення» в меню «Ще»> «Налаштування»> «Виклики та повідомлення».

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter



Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button