VodafoneНовини

Vodafone хоче знищити Київстар за допомогою $ 1 млрд

Як повідомляє портал «Ліга.tech», компанія Vodafone Україна вирішила залучити понад мільярд доларів інвестицій від західних партнерів. Нагадаємо, що сам по собі оператор приносить близько 1,8 млрд доларів прибутку, а куплений він був трохи більше, ніж за 750 мільйонів доларів. Тобто мова йде не про просте покриття вартості покупки, а про якісь великі фінансові вливання. Для чого ж вони потрібні?


Версія експертів: торговельні війни

На думку колишнього глави компанії «Київстар» Петра Чернишова, Vodafone потрібні такі великі фінансові вливання для того, щоб стати оператором номер один в Україні. На даний момент найбільшим постачальником мобільних послуг є саме Київстар, Водафон всю свою історію дихає конкуренту в потилицю, але перегнати його не в силах.

Також існує точка зору, що Водафон може спробувати придбати якогось з фіксованих операторів, наприклад, «Волю». Однак вартість даного провайдера оцінюється в двісті мільйонів євро, ніяк не в мільярд. Так що більшість експертів все-таки схиляються до версії з «торговою війною».

Vodafone

В цілому, можна припустити якусь комбіновану версію. Так, компанія може витратити двісті мільйонів на розвиток мереж четвертого покоління, ще стільки ж – на придбання нового стаціонарного оператора, а ті шістсот мільйонів, що залишилися – на спроби обійти Київстар. Цікавий і той факт, що компанія Backcell, яка придбала Водафон, і її керівництво не надто схильні до розвитку своїх послуг, вважаючи за краще підтримувати на гідному рівні те, що вже є. Тобто даний досвід для них обіцяє стати унікальним, і обернутися як тріумфом, так і поразкою.

[adsforwp id=”10622″]

Розвиток послуг

В першу чергу, як вважають експерти, гроші будуть витрачені на розвиток мережі 4G. Вважається, що покриття всієї України високошвидкісними мережами четвертого покоління обійдеться кожному з операторів приблизно в двісті мільйонів доларів (п’ять мільярдів гривень). Досить багато грошей піде також і на підготовку до введення 5G-інтернету, про що ми вже неодноразово писали. Якщо дійсно планується ввести мережі п’ятого покоління якомога раніше, а в ідеалі – вже в наступному році, як мінімум в найбільших містах України, то фінансові витрати будуть дуже і дуже значними.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button