Наука

Китай зміг доставити на Землю матеріали зі зворотного боку Місяця

Модуль китайського місячного зонда “Чан’є-6” доставив на Землю зразки ґрунту, зібрані на зворотному боці Місяця. Про це повідомило Китайське національне космічне управління.

Капсула з ґрунтом, скинута з зонда на парашуті, приземлилася на півночі Китаю в автономному районі Внутрішня Монголія. Відео посадки опублікував китайський телеканал CGTN.

Китай став першою країною, яка зібрала та доставила на Землю зразки ґрунту з зворотного боку Місяця. Це перші зразки з 1976 року. До Китаю місячний ґрунт на Землю доставляли лише США та СРСР.

Місія “Чан’є-6” тривала 53 дні. Космічний апарат запустили на Місяць з космодрому Веньчан на південному китайському острові Хайнань 3 травня.

2 червня апарат здійснив посадку в кратері Аполлон у районі Південного полюса на звороті Місяця, який утворився майже 4 млрд років тому.

Зібравши зразки ґрунту за допомогою дриля та роботизованої руки, апарат 4 червня злетів з поверхні та вийшов на місячну орбіту. Там зонд провів 13 днів, очікуючи на можливість повернутися на Землю.

Геолог Зонгю Юе з Китайської академії наук вважає, що доставлені зразки “дадуть відповідь на одне з фундаментальних наукових питань, пов’язаних з вивченням Місяця: яка геологічна активність відповідальна за відмінності між двома сторонами”.

росія влітку 2023 року вперше за майже 50 років запустила ракету з автоматичною станцією “Луна-25”, яка мала сісти на поверхні супутника. Однак станція розбилася, зіткнувшись з поверхнею Місяця.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button