Наука

В NASA зізнались в беззахисності Землі перед астероїдами

Управління з координації планетарної оборони (підрозділ NASA) у новому звіті заявило, що “наразі не має інфраструктури для захисту Землі від впливу астероїдів”. Детальніше пише tweaktown.

Такі висновки зробили на основі навчань, за якими з імовірністю у 32% 12 липня 2038 року Земля може зіткнутися з астероїдом (такої ймовірності в реальному житті немає – ситуацію просто змоделювали).

Діаметр астероїда (за сценарієм) становитиме від 60 до 800 метрів, хоча ставку робили на варіацію від 100 до 320 метрів. Імовірність, що під час зіткнення ніхто не постраждає, вийшла на 45%. Постраждає понад тисячу осіб – 47%, понад 100 тисяч – 28%, понад мільйон – 8%, понад 10 мільйонів – 0,04%. Зона ураження зосереджена на більшій частині США, Мексики, Португалії, Іспанії, Алжиру, Тунісу, Лівії, Єгипту та Саудівської Аравії.

Багато внутрішніх підрозділів виявили серйозні недоліки в реакції NASA, особливо в плануванні та комунікаціях. Наприклад, з’ясувалося, що наразі не існує чітко визначеного процесу реагування в разі виявлення подібного астероїда, що наближається. Крім того, за весь час було проведено лише один тест із запобігання зіткненню астероїда із Землею.

“Процес ухвалення рішень про космічні місії в сценарії астероїдної загрози залишається непроясненим. Процес не набув адекватного визначення ні в США, ні на міжнародному рівні”, – ідеться в доповіді.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button