Softnews

Петицію про заборону TikTok в Україні підписало 11 тисяч людей

На сайті «Електронні петиції» Кабміну зареєстрована пропозиція про заборону TikTok в Україні. На 18 червня її підписало більше 11 тисяч людей. Серед основних причин необхідності у блокування називають контроль соціальної мережі з боку Китаю, який допомагає росії у війні з Україною, та легкість поширення дезінформації у ній.

Текст петиції розповідає, що популярний сервіс користувацьких відео TikTok належить китайській компанії ByteDance. Законодавство Китаю не захищає приватну інформацію — навпаки, держава має право використовувати її в інтересах «національної безпеки». «Китай відкрито співпрацює та надає допомогу росії у війні проти України», а інформація, яку надають українці, може бути використана для шпигунства проти України на користь росії.

Через вплив на компанію влада Китаю може чинити тиск на TikTok для формування дезінформації для населення України, так і для викривлення сприйняття України в інших державах. Відомо про цензуру у соціальній мережі щодо українських відео та інформації про російсько-українську війну. Наявність мережі російської пропаганди у ТіkТоk свідчить про її толерування соцмережею.

У пентагоні стверджують, що Китай багато років використовував свій кіберпотенціал для здобування конфіденційної інформації державних, приватних та промислових установ США. Китай співпрацює з росією, яка теж веде зловмисну ​​кібердіяльність та використовує її як важливий компонент воєнної стратегії, зокрема проти України. Блокування TikTok має зашкодити ворожій кібердіяльності обох держав.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button