Статті

Більшість українських банкоматів досі працюють на Windows XP

А чи знаєте ви, що більшість банкоматів в Україні працює на Windows? Здавалося б, що тут поганого? Але досвідчені користувачі розуміють, що Windows на сьогоднішній день є найбільш вразливою операційною системою. Причина криється, звісно ж, у популярності цієї ОС – якби Linux був би популярний так само, то і під нього могли б створювати шкідливе ПЗ. І все ж у банківській сфері популярна Windows – розглянемо причини.

До речі, більшість банкоматів працює на Windows XP досі, хоч і підтримку XP для банкоматів та інших спеціалізованих комп’ютерів було припинено ще 2019 року.

Широка популярність Windows

Головна причина криється в тому, що Windows дуже популярна у світі, це забезпечує сумісність з іншими пристроями. Особливо відчувається в плані підбору драйверів для різних службових “залізяк”, які працюють усередині банкомату.

Популярність Windows призвела до того, що виробники апаратного забезпечення рідко створюють драйвери під інші ОС, а створювати свою збірку для банкоматів може не кожен банк – простіше скористатися готовими рішеннями. Ну і сумісність Windows з іншими комп’ютерами та мережами банку також робить використання цієї ОС у таких пристроях обґрунтованим.

Windows набагато простіша

У Windows практично всі маніпуляції відбуваються у “віконному” режимі, а в Linux більшість дій потрібно здійснювати через командний рядок. А це означає, що фахівці, які обслуговують банкомати, мають бути підготовлені краще, а це додаткові витрати. Та й набагато простіше фахівцеві, який обслуговує банкомат, провести всі маніпуляції у віконному режимі – це буде швидше.

Ні, у Windows теж є командний рядок, і фахівці ним користуються, але набагато рідше, ніж це було б під Linux. У рамках цього пункту можна зазначити, що Windows дуже давно використовується в банківському середовищі і є надійним рішенням для подібного роду завдань.

Під Windows більше софту

Так вийшло, що під Windows безліч готових рішень – як для невеликих банків, так і для великих організацій. Причина, звичайно ж, у популярності цієї операційної системи. Додамо сюди два вищевказаних пункти й отримуємо практично ідеальне рішення для банкомату. До того ж програмне забезпечення вже перевірене часом – досі популярний “мамонт” Windows XP.

Ліцензія на Windows може бути дешевшою

На ринку банківського ПЗ існують рішення як під Windows, так і на основі операційної системи Linux. Іноді простіше придбати ліцензію Windows і налаштувати банкомат за допомогою спеціального ПЗ, що буде дешевше, ніж купувати готове рішення на базі Linux. Та й не кожен банк має у своєму штаті потужну IT-команду. А якщо банкоматів дуже багато?


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button