Статті

5 місць, які заборонено показувати на Google Maps

Обговорення
Google Maps

Колись люди мріяли, що винайдуть супутники, камери високої роздільної здатності, сфотографують всю планету – і не залишиться більше секретів!


Проте не так сталося як гадалося: по-перше, на картах знайшлося ще більше цікавих аномалій, а, по-друге, з різних причин уряди країн забороняють розглядати окремі фрагменти карт. Які саме і чому – зараз розповімо.

Муруроа, французька Полінезія

Здавалося б, просто атол в океані. Складно уявити, що на ньому можна було б щось приховувати. Проте, якщо придивишся, то помітиш, що половина зображення нібито продубльована одним і тим же патерном. Уряд Франції там щось приховує. Або не приховує, а просто залишив гриф секретності: колись в цьому райському куточку французи проводили ядерні випробування.

21 ° 50’14.0 “S 138 ° 54’06.6” W

Будинок викрадача з Огайо

Відомий кожному підлітку в США випадок про викрадення трьох молодих дівчат (в 2002, 2003 і 2004-м). Заручниць звільнили тільки в 2013-му. На фото Google Street View замазаний будинок, де тримали дівчат.

Викрадача – Аріеля Кастро – гуманно засудили до довічного ув’язнення. До кінця він так і не дотягнув, помер в тому ж 2013-му. До слова, якби Кастро і відсидів довічний термін, йому б потім довелося відтрубити додатково ще 1000 років.

2207 Seymour Avenue, Cleveland, Ohio

Острів Жаннетти, Росія

«Замазування» місць на супутникових картах – досить поширена практика, і частіше за все від Google це вимагають уряди країн. У 90% випадків це військові об’єкти. Але що сталося з російським островом в 2019 році, ніхто толком не знає. Навіть журналісти-розслідувачі з Bellingcat намагалися з’ясувати, але зазнали фіаско.

Примітно, що на інших картографічних сервісах острів Жаннетти можна вільно розглядати.

76 ° 47’24.0 “N 157 ° 58’00.0” E

Військова база в Афінах

Невідомо, чи внесли ці пікселі в Книгу рекордів Гіннесса як найбільш гігантські на Google Maps, але щось секретне на грецьких картах все ж таки присутнє. Причому настільки секретне, що приховано ще сильніше, ніж Зона-51. 

38 ° 01’31 “N 23 ° 42’57” E

Острів-привид Сабль

Давним-давно, в 1774 році, капітан Джеймс Кук відкрив острів на північному сході від Австралії. Його нанесли на карти, де він і проіснував до 1979 року, поки не виявилося, що на колишньому місці його немає. Про острів забули, поки Google не почав робити першу серію знімків для сервісу, де острів знову з’явився. А при перезйомці в 2012 році острів знову пішов під воду. 

Не поспішай нарікати, що інопланетяни вже острова викрадають, а ми до сих пір сидимо склавши руки. На карті чітко видно його обриси, а в цьому місці якраз відбувається висока сейсмічна активність. Так що той факт, що острів постійно спливає і тоне, цікавий, але не унікальний. 

19.22 ° S 159.93 ° E

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Власники iPhone знайшли неіснуючий 5G зв’язок

В минуле

Vodafone надає безкоштовний YouTube до середини зими

В майбутнє

Також буде цікаво