Статті

Від LAC до вашого місця: як стільникова мережа визначає місцезнаходження телефону

Здавалося б що це очевидно. Наш телефон зареєстрований у мережі, на екрані горить логотип оператора і показано рівень мережі, а отже, точно відомо, де ми перебуваємо. Але це не зовсім так. Про місцезнаходження смартфона мережа знає з точністю до базової станції лише коли ми розмовляємо телефоном або ведемо передачу даних. Це потрібно, щоб знати куди передавати і звідки приймати дані.

Але коли наш смартфон перебуває в режимі idle (незайнятий) – найближча стільникова і базова станція невідомі, оскільки немає постійного обміну інформацією з мережею. Проте, навіть якщо ми поїдемо в інший регіон, ми зможемо отримати вхідний дзвінок або SMS. Звідки стільникова мережа дізнається про місцезнаходження телефону?

Відповідь полягає в процедурі оновлення місця розташування або Location Update (LU).

Будь-яка базова станція, крім свого номера, також має спеціальну мітку – код місця розташування (Location Area Code – LAC). У розташованих поруч вишок LAC однаковий. З одним і тим самим кодом можуть бути від 30 до 100 стільникових станцій, залежно від навантаження.

Коли смартфон перебуває в режимі idle (не веде передачу даних або немає дзвінка) він регулярно зчитує інформацію від найближчої стільникової станції. У ній, зокрема, передається LAC. Якщо цей код не змінюється, то смартфон так і продовжує нічого не робити, а лише слухає ефір.

Коли ми переміщаємося регіоном і виїжджаємо за межі поточного LAC (наприклад, поїхали в сусіднє місто) під час чергового прослуховування ефіру смартфон дізнається про зміну коду. Тоді він починає процедуру оновлення місця розташування. Для цього смартфон надсилає в мережу свої ідентифікатори і новий LAC, де він перебуває. Ця інформація заноситься в базу даних – HLR (Home Location Register)

Тепер коли на цей смартфон надійде вхідний дзвінок, мережа шукатиме його вже в новому LAC. Хоч би як далеко ми поїхали, при кожній зміні коду місця розташування знову буде ініційовано процедуру Location Update.

Також оновлення місця розташування відбувається періодично, навіть якщо ми не переміщуємося. Це називається Periodic Location Update. Якщо з моменту останньої процедури LU минув заздалегідь заданий час (як правило, 6 годин), то смартфон нагадує, що він все ще увімкнений і перебуває в тому ж LAC.

Ось так наші з Вами телефони піклуються про нас, навіть без нашого відома та участі


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button