Наука

У людей з високим доходом виявився нижчим ризик смерті від інсульту

Під час нового дослідження вчені виявили, що ймовірність померти від інсульту у людей, які багато заробляють, набагато менша. У тих, хто має високі доходи, цей ризик нижчий на 32% порівняно з людьми, які мають низький рівень доходу.

У рамках нової роботи було проаналізовано дані 6901 пацієнта з інсультом в університетській лікарні Сальгренска в Гетеборзі. Метою дослідження було вивчити вплив так званих соціальних детермінант здоров’я на виживання після інсульту.

Фахівці звертали увагу на чотири фактори. Це місце проживання, країна народження, освіта та дохід. До несприятливих факторів належали проживання в зоні, класифікованій владою як вразлива, зона ризику або особливо вразлива зона, народження за межами Швеції або Європи, низька освіта та низький дохід.

За одного несприятливого фактора ризик смерті після інсульту був вищим на 18%, а за двох-чотирьох несприятливих факторів – на 24% порівняно з відсутністю несприятливих факторів.

Крім того, аналіз показав, що існує зв’язок між підвищеним ризиком смерті після інсульту і додатковими факторами ризику: відсутністю фізичної активності, діабетом, зловживанням алкоголем і фібриляцією передсердь.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button