Новини

В магазини лише на екскурсію? В Україні різко здорожчав основний продукт

Ціни на продукти продовжують стрімко зростати. Цього разу здорожчав продукт, який зараз є основою раціону для багатьох людей. Йдеться про хліб. Ціни на нього в травні суттєво зросли, якщо порівнювати з квітневими. 

Скільки тепер коштує хліб

В травні торгові мережі масово переписали цінники на більшість видів хліба. У квітні вартість 600 грамів нарізаного хліба в середньому складала 32 гривні 46 копійок. 

Найбільш відчутно зросла вартість нарізаного хліба торгової марки “Цар Хліб”. В квітні вартість 600 грамів такого нарізаного хліба складала 32 гривні 46 копійок. Однак тепер його вартість зросла більше ніж на 5 гривень і тепер його вартість — 37 гривень 63 копійки. При цьому середня вартість нарізаного пшеничного хліба поки не змінилися. 

Зросли в ціні й інші борошняні вироби. Наприклад, середня ціна на макарони зросла майже на гривню — з 28,37 гривні за кг до 29,26 гривні за кг. Але при цьому аналітики ринку зазначають, що вартість макаронних виробів більше залежить не від виробника, а від торгової мережі. Ось лише один із прикладів:

  • в супермаркетах мережі Novus макарони обійдуться найдешевше — середня вартість складе 22 гривні 79 копійок;
  • в супермаркетах мережі Auchan вартість набагато вище, така ж покупка в середньому обійдеться в 40 гривень і 10 копійок. 

Попри зростання цін на продукти, вартість борошна не змінилася. В травні, так само як і в квітні, середня вартість за кілограм пшеничного борошна складає 23 гривні 23 копійки. За два кілограми борошна доведеться заплатити 42 гривні 96 копійок. 

І це ще не все. Вартість продуктів харчування буде зростати і надалі, адже днями уряд підвищив тарифи на електроенергію для бізнесу. Все це відобразиться на гаманцях звичайних українців. 

Також зростуть тарифи на електроенергію для звичайних громадян. Станеться це вже з першого червня цього року. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button