Hardnews

Starlink перестав працювати під час наступу росіян на харківському напрямку

На початку наступу російських військ у Харківській області вийшли з ладу термінали супутникової системи Starlink, які Збройні сили України (ЗСУ) застосовують на лінії фронту для зв’язку. Про це з посиланням на українських військовослужбовців повідомляє газета The Washington Post (WP).

Зазначається, що 125-та бригада територіальної оборони ЗСУ, яка розташована в Харківській області, використовувала розвідувальні безпілотники для спостереження за підготовкою російського наступу, проте вранці 10 травня трансляції з дронів припинилися через радіоелектронні перешкоди з боку російських військових. “Це була найбільша проблема: ми не бачили, як вони рухалися, працювали тільки по радіо або по телефонах, де вони ще працювали”, – заявив український боєць із позивним Артист.

11 травня американський підприємець Ілон Маск повідомляв, що супутники Starlink зіткнулися з підвищеним навантаженням через потужну геомагнітну бурю. Пізніше гендиректор Центру комплексних безпілотних рішень Дмитро Кузякін також заявив, що через підвищену сонячну активність 13-14 травня кілька супутників Starlink “вибило” з позицій.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button