Наука

Вчені знайшли моторошну істоту на глибині 700 метрів

Відкрито глибоководного мешканця з лякаючим зовнішнім виглядом, який раніше не зустрічався. Йдеться про акулу-привида із загону химероподібні. Опис чудовиська опубліковано в науковому журналі Raffles Bulletin of Zoology.

Акула-привид плаває в Андаманському морі біля узбережжя Таїланду. Живий екземпляр помітили під час зйомки на глибині 772-775 метрів.

Спочатку вчені віднесли знахідку до довгохребтових химер Chimaera aff. macrospina. Детальніший огляд і зіставлення характеристик показали, що перед дослідниками особина нового, ще не вивченого і не описаного виду. Його назвали Chimaera supapae на честь іхтіолога Супап Монколпрасіт, яка все життя присвятила вивченню глибоководних риб.

Акула-примара (Chimaera supapae)

Виявлений екземпляр акули-примари має масивну голову, подовжене тіло, що звужується до хвостової частини, і перисті плавники. Очі підводного монстра переливаються, коли на них потрапляє світло камери.

Вивчивши спійману особину, вчені дійшли висновку, що це статевонезрілий самець. Загальна довжина його тіла становить 50,8 сантиметра.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button