Новини

Час йти працювати: ще одна країна ЄС скасовує допомогу українським біженцям

Ще одна країна Європи змінює підхід до українських біженців. В Німеччині будуть вимагати якнайшвидшого працевлаштування При цьому від пропозицій роботи українцям краще не відмовлятися, щоб не виникло труднощів. Таке рішення німецька влада прийняла через дефіцит робочої сили в країні. Однак в результаті українські біженці можуть перестати масово їхати до Німеччини за високими соціальними виплатами. 

Про зміни свідчать кілька гучних заяв німецьких посадовців від середини жовтня. 

За словами міністра праці Губертуса Гайля, мовний бар’єр знижують, щоб українці могли йти працювати.А от Олаф Шольц стверджує, що Німеччина переходить до широкомасштабних дій, щоб всі українці могли вийти на німецький ринок праці. 

Мова йде про українців, які від початку літа 2022 року набували особливого статусу, що дає право на працевлаштування. Вважається, що серед таких біженців у працездатному віці перебуває близько 480 тисяч осіб, з них 80% — жінки. 

Гайль стверджує, що федеральний уряд тривалий час не втручався в життя українців, але тепер ті, хто втік від війни повинні дбати про себе самостійно. 

Німеччина готується працевлаштувати 260 тисяч біженців: які умови пропонують?

Вимоги до отримувачів допомоги будуть жорсткішими. Українці, як і німецькі безробітні будуть повинні раз на шість тижнів звітувати про свої пошуки роботи відділенням німецької агенції праці. 

Своєю чергою агенція буде пропонувати українцям роботу, а в разі відмови, можна втратити частину виплат. 

Зміна курсу викликати не тільки побоюванням міграційної кризи, але й нестача робочих кадрів в Німеччині. Країні терміново потрібні працівники, як висококваліфіковані, так і проста робоча сила. Тому українців закликають шукати роботу навіть якщо вони погано знають мову, а вакансії не збігаються з їхньою спеціальністю. 

Для українців організовують мовні курси. За підрахунками влади лише близько 100 тисяч українців пройшли мовні курси, ще стільки завершить навчання в найближчі місяці. 

Міністр праці Німеччини наголошує, що чимало українців готові працювати, але водночас 70% біженців все ще не знайшли роботу. 


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button