Новини

Цінова політика Qualcomm повільно знищує платформу MediaTek

Ринок однокристальних систем для смартфонів, як і будь-який інший, сповнений інтриг і скандалів, просто про більшість з них ми не знаємо і навіть не здогадуємося. Іноді цікаві подробиці просочуються через доповіді аналітиків, і саме таким чином стало відомо про розпалювання Qualcomm нової цінової війни, яка ставить під удар MediaTek.


Мова йде про доповідь аналітика Го Мінг (Guo Mingyu) з Tianfeng International. Як виявилося, через більш низький, ніж очікувалося, попит на топові мобільні телефони з підтримкою 5G, Qualcomm значно знизила ціну на чіпи середнього класу з підтримкою 5G, щоб таким чином трохи простимулювати попит хоча б на моделі середнього рівня. В результаті MediaTek зіткнулася з жорсткою ціновою конкуренцією, яка виникла набагато раніше, ніж очікувалося.

MediaTek Dimensity 1000
Хороша сама по собі платформа MediaTek Dimensity 1000 стала першою жертвою цінової війни, розв’язаної Qualcomm

Зазвичай зниження вартості однокристальних систем починається через 3-6 місяців з моменту їх виробництва і початку відвантажень, це дозволяє виробникам смартфонів знижувати вартість як уже наявних у продажу, так і нових моделей. Проте, в цей раз все сталося неочікуване: Snapdragon 765 подешевшала вже через місяць після анонсу.

Переходимо до конкретних цифр. Ціна Snapdragon 765 знизилася на 25-30% – до $ 40. Але однокристальна система MediaTek Dimensity 1000, як коштувала $ 60-70 (при собівартості $ 45-50), так і коштує тепер.

Варто сказати, що SoC MediaTek забезпечує більшу продуктивність, але це здатні помітити тільки фанати насичених графікою ігор, в той час як для звичайних користувачів можливостей Snapdragon 765 цілком вистачає. Саме тому, очікується, що найбільші клієнти MediaTek в особі Oppo, Vivo і Xiaomi віддадуть частину своїх замовлень – близько 20-25 мільйонів однокристальних систем – Qualcomm. Причому станеться це вже в лютому.

[adsforwp id=”10622″]

У сегменті топових рішень Qualcomm теж залишиться домінувати, але вже з інших причин. Поєднання SoC Snapdragon 865 і модему 5G Snapdragon X55 коштує чимало – $ 120-130, але більш доступна Dimensity 1000 не може зрівнятися з нею по продуктивності, до того ж для флагманських смартфонів велику роль відіграє імідж бренду виробника однокристальної системи, і в цьому плані MediaTek не може змагатися з Qualcomm.

У підсумку виходить, що Qualcomm тисне на MediaTek у всіх сегментах, і це незмінно позначиться на фінансовому стані останньої. Очікується, що валова виручка MediaTek від продажу рішень 5G знизиться до 30-35% проти середніх 40-50% по ринку.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button