Новини

Масові перевірки українців стартують вже з 1 серпня: хто потрапить під роздачу

Верховна Рада скасувала мораторій на перевірки бізнесу. Вже найближчим часом підприємцям варто готуватися до перевірок податківців. 

Разом розберемося, чому влада вирішила повернути перевірки бізнесу, які вони бувають та як бізнесу до них підготуватися. 

Почнемо з того, що перевірки відновлять вже з 1 серпня. 

З цього ж дня скасовуються всі податкові пільги, надані на початку війни. 

В уряді зазначали, що повернення податкових перевірок це не про тиск на бізнес просто податкова повертається до звичайного режиму роботи. Тож тим, в кого все добре з документами, деклараціями та сплатою податків, не буде одних проблем. 

Якими бувають податкові перевірки

  • Камеральна. Проводиться в податковій. Вона може проводитися без попередження та присутності платника податку. Мета — перевірити, чи вчасно була подана декларація, чи зареєстровані накладні та чи в повному обсязі сплачені податки. 
  • Документальна. Перевіряється своєчасна сплата податків, дотримання законодавства, в тому числі валютного оформлення робітників, фінансова звітність і так далі. Проводиться раз в рік. Графік планових перевірок можна знайти на сайті відомства. 
  • Фактична. Для її проведення знадобиться наказ керівника підрозділу податкової, а також певні законні підстави. Платників податку про неї не попередають. 

Як бізнесу приготуватися до перевірок

В першу чергу підприємцям варто стежити, чи не з’явилася їхня компанія в списках на перевірку. Якщо це сталося варто самостійно зв’язатися з податківцями та дізнатися причину, щоб підготувати необхідні документи. Крім того, така перевірка може стати “сюрпризом”. 

Також варто перевірити ризикових контрагентів та всі пов’язані з ними документи. У випадку виявлення порушень відповідати доведеться саме вам тож краще перестрахуватися 

Краще витратити трохи часу та систематизувати зберігання всіх податкових документів. 

Також часто підприємці забувають, що документи на товар та його походження потрібні завжди. 

І найважливіше, потрібно вчасно та правильно декларувати свої доходи, а також платити з них податки. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button