Hardnews

Українцям розповіли, за якими даними на SIM-карті полюють зловмисники

На SIM-картах зберігається багато інформації про власника, яка може бути використана зловмисниками з корисливою метою.

За словами експертів, обсяг пам’яті SIM-карти становить до 128 КБ. Пам’ять використовується навіть для запису координат найближчої до телефону вежі стільникового зв’язку. Приблизно раз на півгодини SIM-картка передає цю інформацію в ефір. Таким чином, за належного рівня технічної підкованості, зловмисники можуть перехопити цей сигнал і встановити стеження за жертвою, знаючи її номер телефону.

«Це, безумовно, корисна функція у разі, наприклад, пошуку безвісти зниклої людини. З іншого боку, ці дані можуть бути використані і для встановлення зовнішнього спостереження, якщо людина з якихось причин стала об’єктом оперативної розробки силових відомств і навіть зловмисників», — зазначають фахівці.

SIM-карта записує і низку іншої інформації: контакти, повідомлення та навіть платіжна інформація. Останнє, за словами екпертів, є не номерами банківських карток, а історіями онлайн-покупок, що здійснюються за допомогою номера телефону.

Вся інформація, яку SIM-картка записує, передається провайдеру. Однак, у разі крадіжки, дані, що зберігаються на ній, також можуть бути вилучені злочинцями.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button