Новини

Україну повністю покриють швидким інтернетом

Уряд планує зменшити податки для мобільних операторів і усунути перешкоди для розвитку 4G в Україні, повідомляється на сайті Міністерства цифровий трансформації.


До кінця року в Мінцифрі хочуть створити з операторами спільну робочу групу. Вона повинна визначити термін “коефіцієнт придатності радіочастотного ресурсу”. Це вплине на розмір ренти за використання радіочастотного ресурсу в залежності від придатності спектра. Також у планах покриття майже всієї території України швидким 4G інтернетом. Мінімальна швидкість не має бути меншою 14 Мб в секунду.

Оператори повинні об’єднатись

В Мінцифрі планують посприяти внесенню до парламенту законопроекту про “принципах технологічної нейтральності”. Він надасть можливість передачі радіочастотного ресурсу від одного оператора до іншого на комерційній основі.

Ще Мінцифра розробляє проект постанови, який вплине на зменшення вартості ліцензій на користування радіочастотним ресурсом.

Він буде включати в себе зміну щорічного збільшення кроку платежів для кожного наступного року після п’яти років дії ліцензії – з 10% встановленої вартості на 5%. Передбачається, що цей крок дозволить операторам інвестувати в розвиток мереж.

Крім цього планується зменшити (скасувати) збір на обов’язкове пенсійне страхування з приводу послуг мобільного зв’язку.

На початку наступного року спільно з Міноборони і Генштабом, Мінцифра закінчить розробку плану зі звільнення діапазонів 700 МГц, 800 МГц і 900 МГц.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button