Статті

Лампочки на Wi-Fi роутері. Що вони означають та коли треба панікувати

Практично будь-який Wi-Fi роутер має індикаторну панель, що складається з кількох світлодіодів. Практика показує, що не всі знають, що позначають лампочки. Якісь індикатори світяться постійно, щось може ритмічно блимати, а якісь блимають хаотично.

Давайте розберемося на прикладі найпопулярнішого роутера від TP-Link

  • Перший індикатор має піктограму електроживлення. Тут усе ясно: якщо горить, то пристрій підключено до електричної мережі.
  • Світлодіод з піктограмою радіохвиль означає, що режим Wi-Fi увімкнено. Справа в тому, що Wi-Fi роутер може працювати не тільки по Wi-Fi, а й по дроту, як дротовий маршрутизатор. Якщо цей індикатор не горить, то, швидше за все, Wi-Fi вимкнено в налаштуваннях або є проблеми з самим пристроєм;
  • Наступні чотири індикатори говорять про те, що до роутера підключені споживачі через LAN-порти. Кількість індикаторів дорівнює кількості LAN-портів. Світлодіоди блимають або світяться, коли йде передача даних;
  • Значок, схожий на глобус, говорить нам про те, що роутер підключений до провайдера через порт WAN. Може світитися як зеленим, і помаранчевим кольором. Якщо світиться, то зі з’єднанням все гаразд;
  • Замочок відповідає за режим підключення до пристрою, за допомогою натискання на кнопку WPS. Блимає повільно – йде процес підключення, блимає швидко – час минув. Якщо не горить, WPS не активовано.

Також зустрічається ще й системний індикатор (SYS), який може бути позначений позначкою шестерні. Якщо він блимає, то з пристроєм все гаразд, якщо горить, це може позначати системну помилку (при включенні роутера він теж горить, це нормально). Якщо роутер увімкнувся і SYS не горить, то, швидше за все, є проблеми з прошивкою девайса.

Можуть траплятися й інші значки. Тут все залежить від виробника

  • Індикатори роботи діапазонів роутера 2,4 ГГц та 5 ГГц;
  • Індикатор, що показує роботу порту USB. Багато моделей мають USB-порт, до якого можна підключити жорсткий диск або зовнішній модем. Якщо пристрій підключено, світлодіод світиться або блиматиме.
  • Індикація роботи оптоволоконної мережі LOS та PON (два світлодіоди). Світлодіод LOS говорить нам про те, що з’єднання через оптоволокно є, а PON відповідає за те, що пристрій зареєстрований у мережі. У деяких моделях ці індикатори можуть бути поміщені в єдиний світлодіод.

Про те, яким кольором повинні горіти лампочки на вашому роутері і в якому випадку вони світяться або блимають, краще уточнити в документації до пристрою — виробників дуже багато і не всі дотримуються стандартів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button