Новини

Українські мобільні оператори нарешті почали впровадження світового тренду

Нарешті черговий світовий тренд не приходить в Україну із запізненням на кілька років. Ми говоримо про електронні, або віртуальні, сім-карти (eSIM). Це винахід відомої компанії Apple, і вона ж просуває технологію на світовому ринку. В нашій країні першим оператором, який надав своїм користувачам можливість підключити дану послугу, став маленький ТриМоб. Нещодавно до нього приєднався один з операторів «великої трійки», а саме Lifecell.


Що являє собою віртуальна сім-карта

З точки зору інженерії, eSIM – це невелика мікросхема, яка встановлюється на материнську плату смартфона на етапі його збірки. На неї можна на свій розсуд завантажувати дані різних сім-карт і видаляти їх. Це дозволяє позбутися від необхідності розбирати телефон, щоб вставити нову сімку, а також від потреби купувати фізичні сім-карти. Також зростає безпека: тепер з краденого телефону не можна просто витягти картку. Потрібно зламати і скинути настройки eSIM, а це вже вимагає неабияких хакерських навичок.

Отримують вигоду також оператори мобільного зв’язку і виробники телефонів. Так, перші позбавляються від необхідності тримати точки продажу фізичних карт і армії промоутерів на вулицях. Можна просто налагодити торгівлю картками через інтернет. Що ж до компаній, що займаються виготовленням смартфонів, то вони можуть, наприклад, встановити більш ємний акумулятор.

На даний момент у вас на мікросхемі можуть бути записані дані до п’яти сім-карт. Активною з них, правда, поки що може бути тільки одна – в цьому сенсі віртуальні картки ще поступаються фізичним, яких можна вставити відразу дві, і обидві будуть активними.

esim

Як скористатися послугою

В першу чергу, переконайтеся, що ваш смартфон підтримує функцію eSIM. До таких належать айфони останніх моделей. Присутня дана функція і в телефонах від Google. Незабаром очікується додати її і в смартфони інших виробників.

Якщо ваш смартфон підтримує віртуальну сім-карту, від вас вимагається тільки придбати електронну або фізичну картку у потрібного оператора. На ваш e-mail-адресу прийде лист з QR-кодом. Відскануте його, а потім активуйте eSIM, перейшовши за посиланням.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button