Новини

Vodafone може залишити Україну: АМКУ дав добро

Нещодавно стало відомо, що Антимонопольний комітет прийняв рішення дозволити Азербайджану викупити акції другого за розміром в Україні оператора мобільного зв’язку Vodafone. Голова АМКУ Юрій Тереньтьев повідомив, що тепер власником компанії стане фірма Bakcell. Її керівники претендують на купівлю акцій українського оператора через нідерландську фірму Preludium B. V. Такий крок забезпечує більше 50% голосів на користь нового власника, тому можна припустити, що на зміну Vodafone прийде новий оператор, а сам бренд може залишити Україну.

Bakcell вважається головним провайдером мобільного інтернету і оператором зв’язку в Азербайджані. Чисельність основних станцій компанії досягає 7,5 тис., що відповідає 93% покриття території всієї країни. Це означає, що послугами оператора можуть вільно користуватися 99% населення Азербайджану (за винятком окупованих зон).

Vodafone

Починаючи з 1994 року акції Bakcell були розділені між державою і діючою в Ізраїлі компанією GTIB. Згодом ситуація змінилася і тепер інформація про головних власників азербайджанського оператора зберігається в секреті.

До теперішнього часу послугами Vodafone користувалися 19,7 млн абонентів по всій Україні. Всього за минулий рік фірмі вдалося отримати 12,8 млрд грн доходу, з якого 1,8 млрд припадає на чистий прибуток.

Сьогодні в оператора Vodafone, який все ще входить до групи компаній МТС, є кілька власників: люксембурзька фірма Allegretto Holding S. a.r.l і вищезгадана нідерландська компанія Preludium B. V. Мажоритарним акціонером останньої є бізнесмен і один з найбагатших людей Росії Володимир Євтушенков. Крім цього, в його руках сконцентровано 64% акцій підприємства АФК «Система», в якій йому належить одне з крісел у раді директорів. Ця компанія займається розвитком космічних технологій і розробкою супутникових систем. Також їй неодноразово були довірені проекти, які мали для держави важливе економічне і стратегічне значення.

Vodafone

Керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій не так давно давав оцінку бізнесу МТС в Україні. За його словами, прибуток компанії оцінюється приблизно в 1,2-1,3 млр доларів. Також варто нагадати, що якийсь час назад Vodafone порадував українців запуском рекордно низького тарифного плану Smart XS, ціна за який складає 30 грн в місяць. У нього входили безлімітні дзвінки в мережі, швидкісний 3G і 4G інтернет, а також 100 хвилин для розмови з абонентами інших операторів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button