Статті

Як покращити рівень сигналу в квартирі

Якщо ви відчуваєте, що ваш Wi-Fi став працювати погано, то на це є маса причин. При цьому є і не менша кількість способів поліпшити роботу вашого домашнього інтернету. Але не переживайте, божевільних Лайфхак в стилі «обмотай антену роутера фольгою» тут не буде. Тільки ті способи, які дійсно можуть вам допомогти. Ну а якщо ви знаєте ще якісь дієві способи поліпшення роботи Wi-Fi, то напишіть про них в коментарях. 

Оновлення прошивки маршрутизатора

Можливо, ваш роутер, як би це банально не звучало, просто потребує оновлення. Якщо смартфони та настільні комп’ютери давно навчилися робити це без вашої участі, то з роутерами все не так очевидно. Коли ви останній раз оновлювали прошивку? Швидше за все, ніколи. А між тим, прошивка – це одна з найважливіших частин маршрутизатора. Вона покращує систему безпеки, стабільність, «знайомить» роутер з новими протоколами передачі даних і так далі.

Переставте роутер

Ще одна порада, яка може здатися банальною, але яка при цьому досить дієва. Справа в тому, що роутери рідко стоять на виду. Як правило, ми закидаємо їх за диван або ставимо під стіл. При цьому в нашому домі регулярно з’являється нові меблі або побутова техніка, яка запросто може екранувати сигнал маршрутизатора. Тримайте його подалі від електроніки, яка також працює на бездротових стандартах передачі даних, наприклад, від розумних колонок.

Існує також безліч інструментів, які допоможуть вам візуалізувати покриття мережі. Для цього відмінно підійде, наприклад, сервіс Heatmapper. Так, він платний, але доступна демонстраційна версія, якої цілком вистачить, щоб виявити слабкі місця.

Перейти на сайт: Heatmapper

Змініть частоту роботи роутера і канал

В ідеалі, якщо у вас є двохдіапазонний маршрутизатор, то ви, ймовірно, отримаєте кращу пропускну здатність, переключившись на діапазон 5 ГГц замість використання більш поширеного діапазону 2,4 ГГц. Мало того, що 5 ГГц забезпечує більш високу швидкість, так ви ще й будете мати менше перешкод від інших бездротових мереж і пристроїв, тому що частота 5 ГГц не така популярна. Але навіть якщо ваш пристрій не підтримує більш сучасний стандарт – не біда.

5Ghz

Всі маршрутизатори можуть перемикатися між різними каналами для передачі даних. Більшість маршрутизаторів вибере канал в автоматичному режимі, але якщо сусідні бездротові мережі також використовують той же канал, то ви зіткнетеся з перевантаженням цього каналу і падінням швидкості роботи. На комп’ютерах під управлінням Windows можна подивитися, які канали використовують сусідні мережі Wi-Fi. У командному рядку введіть netsh wlan, і ви побачите список всіх бездротових мереж і каналів, які використовуються в окрузі. Просто вибирайте зі списку ту, що найменш завантажена і в настройках роутера виставте цей канал самостійно замість автоматичного режиму перемикання.

Замініть антену

Пам’ятайте ми говорили про антену? Ні, ми не беремо свої слова назад. Справа ось у чому: як правило роутери поставляються з не найкращою антеною. А в тому випадку, якщо вона вбудована, майже завжди є додаткове гніздо для підключення зовнішньої антени. Так що замість того, щоб купувати новий роутер, в більшості випадків куди дешевше докупити до нього більш потужну антену. Благо, на знаменитому китайському сайті вибір просто величезний.

Тільки майте на увазі – антени для роутерів бувають двох видів: всеспрямованими, які посилають сигнал в усі сторони, або односпрямованим, які посилають сигнал в певному напрямку. Більшість вбудованих антен мають тенденцію бути всеспрямованими, тому, якщо ви купуєте зовнішню антену, вона повинна відповідати вашим конкретним вимогам. Наприклад, якщо роутер стоїть в кутку квартири – має сенс купити односпрямовану антену.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button