Статті

Android 11: що нового принесе нова ОС від Google

Оновлення для Android в 2020 році буде називатися Android 11. І це не спекуляція, а факт, оскільки Google особисто підтвердила цю назву. До того ж, ми недавно повідомляли вам про те, які оновлення мобільної операційної системи Google Pixel 4 отримає в найближчі кілька років. Загалом, все вищесказане говорить про те, що розробка Android 11 вже у розпалі в стінах компанії Google. А це значить, що ми з вами можемо поговорити про те, яким буде Android 11.

Коли вийде Android 11 і яким він буде

Android 11, наступна операційна система від Google, буде, найімовірніше, показана громадськості в середині 2020 року, а приблизно у вересні-жовтні буде доступна для «піксельних» смартфонів компанії. Трохи пізніше, за традицією, гаджети інших виробників теж почнуть отримувати заповітне оновлення. Тут одкровення навряд чи трапляться. OnePlus 7T і 7T Pro були першими смартфонами не від Google, які отримали Android 10 «з коробки». Так що з огляду на цей факт, а також і те, що Google і OnePlus знаходяться в досить теплих відносинах, подібного розвитку подій можна очікувати і через рік.

Android зміниться «зсередини»

Що ж, давайте перейдемо до особливостей мобільної ОС. Є одна функція Android 11, про існування якої ми точно знаємо. Вона називається Scoped Storage. Це новий спосіб організації того, яку інформацію і файли можуть читати і використовувати додатки. Простіше кажучи, найважливіші файли будуть міститися в самій «легкодоступні» області пам’яті смартфона. Це з одного боку робить швидкість роботи додатків набагато швидшою, а з іншого покращує безпеку, тому як найбільш важливі файли просто можна буде винести за межі цієї області і сторонні додатки і віруси до неї просто не доберуться.

Android 11

Спрощена передача файлів

З Android 10 відбулося видалення Android Beam. Це була досить цікава опція, яка дозволяла телефонами обмінюватися файлами за допомогою NFC . Все, що вам потрібно було зробити – це скласти телефони разом. Тепер так зробити не вийде. Було б непогано мати якусь подібну альтернативу, яка дозволяє обмінюватися фотографіями, відео, музикою або іншими файлами. У Apple є AirDrop, а ось Google, судячи з усього, працює на чимось схожим. Саме тому, швидше за все, передачу файлів за допомогою NFC-чіпів було вирішено на час прибрати.

Покращений темний режим

Темний режим роботи екрану – це справжній хіт. Але з його впровадженням треба щось робити. По-перше, не так багато додатків мають свої власні темні теми. Навіть не у всіх додатках Google вона є. Хоча штука ця вельми перспективна. Але зараз, використовуючи свій смартфон з темним режимом, часто можна побачити, як ви «стрибаєте» з темних додатків в світлі і назад. Це не сказати, щоб зручно.

До того ж, не завжди «середовище» деяких додатків і сайтів оптимізована під темну тему . Деякі тексти просто не змінюють свій колір і стають нечитабельними в темному режимі. На це в Google надійшло вже дуже багато скарг і компанія просто не має права залишати це без уваги.

Звичайно, про якісь потужні нововведення говорити поки що рано. Але якщо у вас є припущення з приводу того, в який бік Google стане розвивати свою мобільну «операційну», обов’язково поділіться цим в коментарях.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button