Новини

Українець знайшов в кишені 5 копійок, за які з радістю віддадуть тисячі гривень

В чому особливість рідкісної монети?

В Україні за монету номіналом 5 копійок вторгували 10,3 тис. грн. У боротьбі за цінний лот потенційні покупці зробили 92 ставки. Чому грошовий знак так зацікавив вітчизняних колекціонерів? У чому його унікальна особливість?


Як виявилося, вартісні 5 копійок мають дуже цікаву історію походження. Їх виготовили у 1992 році в Італії. У процесі карбування було використано штамп 1.1ААк, який є типовим для італійських монет. Основною відмінністю цього екземпляру від інших українських копійок такого ж номіналу є дрібніші насічки на ребрі.

Цінну копійку продали з аукціону Violity. Згідно з даними цього онлайн-майданчику вигідно можна продати й низку інших монет номіналом 5 копійок того ж таки 1992 року. Зокрема:

  • 5 коп. 1992 р., штамп 2БАм, немагнітна сталь, вузький герб – коштує 10,5 тис. грн;
  • 5 коп. 1992 р., штамп 2БАм, немагнітна сталь – продають за ціною 8,5 тис. грн;
  • 5 коп. 1992 р., штамп 2БАм – оцінюється в 3,01 тис. грн;
  • 5 коп. 1992 р., штамп 1.1 АВм – вартує 70 грн.

Які ще монети користуються попитом?

Продати з аукціону чи маркетплейсу зараз можна будь-яку українську копійку. Однак лише декотрі з них можуть принести хороший прибуток.

Серед монет які найбільше цінують колекціонери, в першу чергу варто згадати браковані екземпляри. Їх можна сміливо назвати справжньою золотою жилою для власника. Монети з двома аверсами або реверсами, різними роками на лицьовій стороні та ребрі, або іншими особливостями, у ціні доходять до кількох тисяч доларів.

Не менш вартісними є монети, виготовлені обмеженим тиражем, або й узагалі в якості експерименту. Однак на відміну від бракованих копійок, цінність яких може визначити будь-хто, оцінити експериментальну монету під силу лише професіоналу, що володіє певними знаннями у галузі нумізматики.

Та на щастя платити за консультацію спеціаліста не обов’язково. Розмістивши свою знахідку на буль якому профільному форумі, ви зможете дізнатися думку професіоналів щодо її приблизної ціни.

Back to top button