Статті

Як прискорити роботу смартфона: 5 простих кроків

З часом всі смартфони починають працювати трохи повільніше. Це відбувається поступово, але коли ви починаєте звертати на швидкість роботи увагу, ви розумієте, що ваш «швидкий телефон» вже не такий швидкий, як раніше. Тим не менш, є рішення, які можуть допомогти вам поліпшити продуктивність вашого мобільного гаджета. І для цього вам не потрібно завантажувати сумнівні програми-оптимізатори.

Чому смартфон починає працювати повільно

Device Profiler

Перше, що потрібно зробити, це з’ясувати, а від чого, власне, гаджет раптом став гальмувати? Для цього пропонуємо скористатися програмою Device Profiler. Вона покаже вам завантаження процесора і окремих ядер в режимі реального часу, зробить огляд мережевого трафіку для даних мережі і Wi-Fi, виміряє навантаження GPU, завантаженість оперативної пам’яті і багато іншого. Після того, як ви виявили проблему, саме час перейти до її вирішення.

Завантажити: Device Profiler

1.Звільніть трохи місця

Всі фотографії і відео, а також додатки, які ви встановили, від’їдають частина ресурсів системи. Крім того, що вам варто звернути увагу на те, які ж програми встановлені на вашому смартфоні (і відповідно видалити ті, якими ви не користувалися), частину знімків і відеозаписів можна вивантажити в хмарне сховище.Також непоганою ідеєю буде очистити кеш браузера в налаштуваннях Google Chrome і скинути кеш додатків в настройках самого пристрою.

2.Скоротіть кількість віджетів

Віджети

Віджети – це зручно. Ці функціональні елементи часом замінюють собою повноцінні програми. Але, по суті і будучи програмами, вони постійно перебувають «у відкритому» стані. А що це означає? Правильно! Вони нещадно споживають цінні ресурси системи. Погляньте на ваші віджети. Вам дійсно потрібні всі вони? Або, може, від якихось із них варто відмовитися?

3.Вимкніть непотрібні анімації

Залежно від лаунчера, який ви використовуєте, ви можете виявити, що є різні анімації і спеціальні ефекти для відкриття програм, свайпів і так далі. Вони можуть виглядати чудово, але вони також можуть і вплинути на швидкодію. Якщо ви не використовуєте сторонній лаунчер, ви також можете змінити анімації і навіть повністю відключити деякі в налаштуваннях вашого пристрою.

4.Закрийте програми та звільніть оперативну пам’ять

Багатозадачність дозволяє легко перемикатися між різними програмами, але це також може вплинути на продуктивність. Ви можете швидко закрити всі програми, які ви більше не використовуєте, викликавши список запущених додатків, а потім «змахнути з екрану» всі програми, які ви не використовуєте. Більшість користувачів забувають про настільки очевидне моменти. А даремно.

5.Не встановлюйте програми-чистильники

Хоча це може здатися відмінною ідеєю для недосвідчених користувачів, «чистильники» і сторонні додатки для управління сховищем зазвичай приносять більше шкоди, ніж користі. Android пристрої досить ефективно управляють своєю оперативною пам’яттю самостійно. Крім того, «чистильники» часто просто вивантажують деякі важливі процеси з пам’яті. І їх перезавантаження займає більше часу і використовує більше цінного заряду батареї. А це може ще більше сповільнити роботу вашого гаджета.

Пара рад для новачків

Хотілося б також відзначити пару досить очевидних моментів, які, тим не менш, можуть в значній мірі допомогти прискорити роботу смартфона. Якщо виникають якісь проблеми перезавантажте пристрій, так як часто швидкодія порушується через завислі процеси, які «приходять в норму» з перезавантаженням гаджета. Також не забувайте регулярно перевіряти наявність свіжих версій операційної системи. Це не просто забезпечить вас новими функціями, а й залатає «дірки» в системі безпеки, через які часто проникає небажане ПО, яке не найбільш позитивним чином впливає на продуктивність.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button