Новини

Windows 10 після оновлення зможе працювати на 15% швидше

Як уже повідомлялося, наступне велике оновлення операційної системи Windows 10, відоме як 19H2 або 1909, почне поширюватися серед користувачів уже на наступному тижні. В цілому вважається, що це оновлення не принесе серйозних змін в операційну систему і стане чимось на зразок регулярного сервіс пака. Однак для ентузіастів воно може виявитися куди більш важливим і принциповим, тому що очікувані поліпшення в алгоритмах роботи планувальника ОС зможуть підняти однопоточну продуктивність деяких сучасних процесорів на величину до 15%.

Мова йде про те, що планувальник Windows 10 збирається навчитися розпізнавати так звані «favored core» – найкращі процесорні ядра, що володіють найвищим частотним потенціалом. Не секрет, що в сучасних багатоядерних процесорах ядра виходять неоднорідними за своїми частотними характеристикам: якісь з них розганяються краще, якісь – гірше. Вже досить давно виробники процесорів спеціальним чином позначають кращі ядра, які здатні стабільно працювати на більш високій тактовій частоті в порівнянні з іншими ядрами того ж процесора. І якщо їх навантажувати роботою в першу чергу, можна домогтися більш високої продуктивності. На цьому, наприклад, заснована технологія Intel Turbo Boost 3.0, яка реалізується зараз за допомогою спеціального драйвера.

Intel Turbo Boost 3.0
Intel Turbo Boost 3.0

Але тепер розпізнавати відмінності в якості процесорних ядер зможе планувальник операційної системи, що дозволить йому без сторонньої допомоги розподіляти навантаження таким чином, щоб ядра з найкращим частотним потенціалом були задіяні в роботі в першу чергу. В офіційному блозі Windows з цього приводу говориться: « ЦП може мати кілька обраних ядер (логічних процесорів найвищого з доступних класів планування). Щоб забезпечити кращу продуктивність і надійність, ми впровадили політику ротації, яка більш справедливо розподіляє роботу між цими привілейованими ядрами ».

В результаті при малопоточному навантаженні процесор зможе працювати на більш високих тактових частотах, забезпечуючи додаткову перевагу в продуктивності. За оцінками Intel, правильний вибір ядра в разі однопоточних сценаріїв може забезпечити зростання швидкодії до 15%.

В даний час технологія Turbo Boost 3.0 і виділення всередині CPU особливих «вдалих» ядер реалізовані в чіпах Intel для сегмента HEDT. Однак з появою процесорів Core десятого покоління ця технологія повинна прийти в масовий сегмент, тому додавання її підтримки стандартними засобами операційної системи здається закономірним кроком Microsoft.

Варто зауважити, що ранжування ядер планувальником може зробити благотворний вплив і на продуктивність процесорів Ryzen третього покоління. AMD, як і Intel, позначає в них вдалі ядра, здатні виходити на більш високі частоти. Ймовірно, з появою поновлення 19H2 операційна система отримає можливість навантажувати в першу чергу і їх, домагаючись таким чином кращої швидкодії, як і в разі процесорів Intel.

Про оптимізацію планувальника під процесори Ryzen компанія AMD висловлювалася і в контексті попереднього оновлення Windows 10 версії 1903. Однак тоді йшлося про відмінності ядер, що відносяться до різних CCX-модулів. Тому поліпшення продуктивності з виходом оновлення 1909 можуть очікувати і власники процесорів на базі процесорів AMD.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button