Статті

Як власноруч перевірити стан “здоров’я” вашого смартфону

Сучасний смартфон – це справжній «мікрокомп’ютер» з величезним числом компонентів всередині. З його допомогу можна робити купу речей, зокрема, читати новини в нашому телеграм-каналі . А для того, щоб розібратися в принципах роботи смартфона, часто потрібно володіти не малим запасом знань в області радіоелектроніки. Однак ж для того, щоб перевірити рівень здоров’я вашого смартфону, та й просто для того, щоб не допустити поломки в майбутньому, досить завантажити лише пару додатків. І про кращі з них ми вам сьогодні й розповімо.

Phone Check – Найглибша перевірка

Phone Check є одним з кращих додатків для перевірки працездатності компонентів Android -смартфонів. Якщо ви хоча б раз використовували різні програми для діагностики ПК, то тут ви відчуєте себе, що називається, «як удома». Додаток дає вам повний опис апаратних особливостей вашого гаджета, додаючи широкий спектр опцій з перевірки обладнання. Кількість пунктів дійсно вражає: акумуляторна батарея і роз’єм для зарядки, Wi-Fi модуль, тести для динаміків, мікрофону, роз’єм для навушників і кнопок регулювання гучності, перевірка екрану на наявність битих пікселів, тест пам’яті і процесора і так далі. Важливий момент: при запуску будь-якого тесту ваш смартфон повинен мати не менше 30% заряду батареї. Втім, це відноситься до всіх програм подібного роду.

Завантажити: Phone Check

Phone Doctor Plus – Особистий лікар для вашого гаджета

Phone Doctor Plus дозволяє запускати серію програмних і апаратних тестів для того, щоб переконатися, що компоненти вашого телефону працюють правильно. В цілому по набору опцій Phone Doctor Plus схожий на Phone Check, але ось інтерфейс програми, на наш погляд, у Phone Doctor Plus все ж по приємніше. Крім уже перерахованих в попередньому пункті особливостей, Phone Doctor Plus дозволяє перевірити гіроскоп, акселерометр і датчики наближення, чутливість сенсорного екрану, а також випробувати такі (не сказати, щоб поширені) датчики вологості, тиску і температури. Бонусом буде можливість зробити калібрування акумулятора в разі наявності неполадок з метою забезпечення краще працездатності.

Завантажити: Phone Doctor Plus

Dead Pixels Test – Тест і лагодження екрану смартфона

Dead Pixels Test – це вже більш вузькоспеціалізована програма для тестування екрану. Але, якщо два вже розглянутих додатки знаходять биті пікселі, але не виправляють їх, Dead Pixels Test несе собі крім можливості виявлення несправності ще й опцію із налагодження роботи. Dead Pixels Test запускає сканування, в ході якого виявляються биті пікселі. Деякі з них (якщо вони не є апаратної проблемою) легко можна полагодити. Для цього Dead Pixels Test має функцію, яка «проганяє» биті пікселі через серію контрастних зображень, що дуже часто може допомогти відремонтувати екран, не звертаючись до сервісного центру.

Завантажити: Dead Pixels Test

AccuBattery – Краща програма для тестів акумулятора

Додаток AccuBattery не зможе чарівним чином виправити проблеми з батареєю, якщо вони є. Однак це незамінний засіб для того, щоб, так би мовити, «запобігти хворобі». AccuBattery має цілий ряд тестів для з’ясування десятків параметрів продуктивності акумулятора. Додаток містить корисну інформацію на кшталт актуальної ємності акумулятора в порівнянні з передбачуваною, рівень зносу, графік використання батареї кожним додатком, час до повної зарядки і так далі.

Завантажити: AccuBattery


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button