Новини

Дали здачу: українцям показали рідкісну гривню, яка коштує в тисячу раз дорожче номіналу

Українець вийшов з АТБ із цінною монетою в кишені.

Днями в одному із супермаркетів мережі АТБ покупець отримав на здачу незвичайну монету, номіналом 1 гривня. Грошовий знак, викарбуваний у 1995 році, виявився рідкісним екземпляром, який можна продати з аукціону щонайменше за 1 000 грн.


Про своє унікальне надбання везунчик одразу ж розповів у соціальній мережі Facebook. Микола Січкар розмістив на своїй особистій сторінці пост із фото монети, та підписав його фразою «Щойно в АТБ». Цікаво що серед підписників чоловіка, які залишили коментар під даним записом, знайшлися й ті, хто також виявив у себе в гаманці раритетну гривню.

Грошовий знак, власником якого пощастило стати українцю, зараз можна дуже вигідно продати на онлайн-аукціонах. До прикладу, у торгах на Crafta за аналогічну монету змагаються сотні нумізматів та колекціонерів, пропонуючи щонайменше у 1 000 разів більше, ніж її реальний номінал. Секрет такої високої вартості криється насамперед у році впуску копійки.

Цікаво, що деякі екземпляри, випущені в обіг у тому ж таки 1995 році, можуть вартувати навіть понад 14 тисяч гривень. Унікальною особливістю монети за пів тисячі доларів є розбіжність у році випуску на її аверсі та ребрі.

До прикладу, нещодавно з аукціону Violity була продана 1 гривня, на лицьовій стороні якої вказаний 1996 рік, а на ребрі викарбуваний 1995 рік. За право володіння унікальною грошовою одиницею змагалися 77 учасників торгів. Та в результаті монета пішла з молотка за 15 600 грн.

Загалом рідкісні монети перших років незалежності зараз набули просто-таки шаленої популярності в Україні. Особливо цінуються екземпляри, випущені невеликим тиражем, а також грошові знаки із браком. За такі монети деяким колекціонерам не шкода віддати навіть кілька тисяч доларів. Тож радимо вам уважно придивитися до вмісту власного гаманця.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button