Новини

Українцям пообіцяли зарплати до 14 тисяч: відомі терміни

У чому причина прогнозованого злету доходів?

Середня заробітна платня українців зросте щонайменше до 14 тис. гривень. Саме таким прогнозом поділилися нещодавно із громадськістю очільник Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський та заступник голови «Українського союзу промисловців та підприємців» Віктор Скаршевський. У чому ж криється причина такого стрімкого зросту платні?

На думку експертів, поступове зростання винагороди за працю у державі відбувається вже зараз. А до вересня поточного року середня зарплатня українців сягне власне цифри у 14 тис. грн У першу чергу це пов’язано зі зростанням сум різноманітних соціальних виплат. Не останню роль відіграватимуть і популярні наразі «карантинні компенсації» вітчизняним підприємцям.

Економіка країни своєю чергою поступово стабілізується. Причому найбільше зростання зарплат прогнозується саме представників напрямків бізнесу, які найбільше постраждали у період карантинних обмежень.

Загалом заробітні плати українців зростуть щонайменше на 15% вже до кінця літа. Надалі ж ця тенденція лише набиратиме сили. Дефіцит робочих рук, що виник в країні через від’їзд громадян на заробітки, також сприятиме збільшенню зарплат. Адже для того, щоб стримати українців від пошуків кращої долі за кордоном, роботодавцям доведеться використовувати фінансові важелі й пропонувати кандидатам все більші оклади.

Нагадаємо, що й мінімальна ставка заробітної плати в Україні вже у грудні зазнає змін. Вона збільшиться із 6 тис. до 6,5 тис. грн, тим самим провокуючи зростання середнього доходу українців.

Що ж до планів українського уряду стосовно подальших етапів підвищення мінімалки, то вони наразі є такими:

  • кінець грудня 2021 року – зростання до 6,5 тис. грн;
  • жовтень 2022 року – підвищення до 6,7 тис. грн;
  • січень 2023 року – 7,17 тис. грн;
  • січень 2024 – 7,66 тис. грн.

Ґрунтуючись на таких даних, середня зарплатня у сумі 14 тис. грн вочевидь також не стане межею можливого доходу для громадян України.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button