Hardnews

Моторошну істоту з глибин океану показали на фото

У той час як вчені шукають ознаки життя на інших планетах, тут, на Землі, все ще залишаються зовсім невивчені і лякаючі організми.

Знайомтесь з Офіоджурою (Ophiojura) – це унікальний живий організм з щупальцями, покритими колючками, і набором зубастих щелеп.

Перший і поки єдиний екземпляр лавкрафтового жаху виловили в 2011 році приблизно в 200 км на схід від острова Нова Каледонія в південно-західній частині Тихого океану. Французькі вчені досліджували підводну гору на глибині близько 500 м, коли виявили там цю дивну істоту.

Офіоджура трохи схожа на подовжену морську зірку. У неї вісім 10-сантиметрових щупалець, кожне з них покрито гачками або шипами. Всі вони зустрічаються посередині в жахливо зубастій усмішці, що складається з восьми наборів щелеп.

Цікаво, що Офіоджура може бути реліктовим видом, який зберігся відносно незайманим еволюцією протягом мільйонів років. Найближчі з нині живих родичів цього чудовиська – тендітні морські зірки. Генетичні дослідження показали, що їх останній загальний предок жив близько 180 мільйонів років тому, за часів юрського періоду, коли динозаври тільки досягли свого розквіту.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button