Softnews

Чи потрібен антивірус на смартфоні в 2021 році?

Зайшов я недавно в салон мобільного оператора, щоб отримати сім карту. Поки чекав, мене все розпитували: а який телефон у вас? а які програми стоять? а чи хочете встановити антивірус зі знижкою?

І на останньому питанні у мене склалася остаточна думка про компетенції консультанта. Коли я сказав свою негативну відповідь на питання про антивірус, він мені почав доводити про користь від його наявності на смартфоні.

Зрозуміло, що його завдання отримати відсоток з продажу послуги, але все одно, переконувати клієнта в користі непотрібного продукту якось недобре.

Чому я впевнений, що антивіруси на смартфони не потрібні?

Почнемо з того, що Андроїд (як і iOS) випускають патчі безпеки. Відбувається це практично кожен місяць. Такі оновлення приходять досить довго, до цих пір прилітають на деякі моделі 2015 року.

Крім того, Google Play має власну систему захисту від шкідливих програм, він перевіряє додатки як з самого маркету, так і ті, що встановлені через Apk.

Імовірність зловити “вірус” є тільки через Apk файли. Але той cfvbq Apk файл пройде кілька етапів захисту, серед яких є дозволи для додатків, якщо ви не роздаєте їх направо і наліво, то ви не потрапите на цей вірус.

Ну і по статистиці, зараження шкідливими Apk файлами відбувається у любителів сайтів 18+. Тому вкрай не рекомендую сидіти на таких сайтах з мобільного пристрою, особливо через мобільний інтернет оператора.

При спробі відтворити відеоконтент активується рекламний скрипт, який пропонує виконати будь-яку дію. Але ніяких проблем у вас немає, це просто реклама.

Крім того на таких сайтах легко зробити небажані мобільні підписки, які будуть здирати у вас десятки чи сотні гривень на добу.

Справедливості заради треба сказати, що в ранніх версіях Андроїд, антивірус був би доречним. Оскільки додатки могли самостійно поставити рут права на смартфон і керувати ним.

Яких правил бажано дотримуватися, щоб не заразити смартфон вірусом

1. Купити пристрій з останніми версіями Андроїд (9, 10, 11). Так як на більш ранніх версіях безпека не на вищому рівні.

2. Не відвідувати сайти 18+ на мобільних пристроях.

3. Уважно стежити за дозволами, які запитують додатки.

4. Завантажувати Apk тільки з сайтів, яким можна довіряти. А якщо є можливість, то краще з плей маркету.

5. Періодично перевіряти оновлення пристрою для отримання патчів безпеки.

Таким чином ви будете захищені без всяких антивірусів.

Але ви можете сказати – нехай, мовляв, ще працює і антивірус, зайвим не буде.

Антивірус на смартфоні буде навантажувати вашу систему і швидше розряджати батарею. Заважатиме встановлювати деякі програми, підозрюючи їх в небезпеці. Крім того, більшість з них платні, і вимагатимуть оформити підписку. Користі 0, а проблем багато.

Крім того, зараз браузери самі визначають, чи шкідливий сайт, тут також можна обійтися без антивіруса.

Висновок тільки один – в 2021 році антивірус на смартфон не потрібен.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button