Для чого стирати CVC-код з банківської карти: необхідність чи параноя?

Зараз на головній

Багато користувачів банківських карт радять стирати або замазувати секретний тризначний код, який нанесений на їх зворотному боці. Розберемося, навіщо люди видаляють CVV / CVC-код, і чи є від цього якась користь.


Навіщо стирати CVV / CVC-код на банківській картці?

CVV / CVC-код – ще один реквізит банківської карти, який знаходиться в одному списку з її номером, ім’ям і прізвищем власника, а також терміном дії картки. Знаючи всі ці дані, можна проводити оплату онлайн, чим часто користуються шахраї.

Саме тому багато власників радять стирати CVV / CVC-код, щоб зловмисники не змогли його впізнати, а значить і зробити перевід або оплату в інтернеті. Однак цей спосіб захисту грошових коштів є радше ознакою параної, ніж корисною порадою.

Прихильники цього сумнівного способу убезпечити фінанси аргументують своє рішення наступним чином:

  1. Продавці, працівники готелів, офіціанти або інші сторонні люди, до яких в руки потрапляє банківська карта, можуть записати або сфотографувати CVV / CVC-код, а потім зробити оплату онлайн і вкрасти гроші з картки.
  2. Якщо користувач втратить карту, стертий код не дозволить зловмисникам оплатити покупки онлайн.

Оскаржити можна обидва твердження. По-перше, при самостійній оплаті через термінал власник тримає карту зворотною стороною вниз, а значить у продавця або іншого співробітника немає можливості запам’ятати або записати CVV / CVC-код. Крім того, процес, наприклад, безконтактної оплати, яку підтримує більшість карт, є настільки швидким, що і часу на перегляд коду в продавців немає. По-друге, якщо в деяких закладах офіціантові необхідно передати карту для оплати рахунку біля каси, вирішити цю проблему можна двома способами:

  1. Попросити офіціанта принести термінал до столика.
  2. Супроводити офіціанта до терміналу і простежити за оплатою.

Чи потрібно стирати CVV / CVC-код?

Користувачі, які рекомендують стерти тризначний код на картці, не вберігають себе від крадіжки грошей. CVV / CVC-код – це реквізит карти, але далеко не на всіх сайтах при онлайн-оплаті взагалі потрібно його вводити. Іноді досить номера, імені та терміну дії на лицьовій стороні картки. Тому навіть із затертим кодом зловмисники в деяких випадках зможуть провести транзакцію.

Інша причина, по якій не має сенсу стирати CVV-код, полягає в SMS-підтвердженні. Більшість великих майданчиків, що підтримують онлайн-оплату, вимагають ввести секретний код, який приходить на телефон власника у вигляді повідомлення.

Користувач, який зітре CVV / CVC-код, може зробити це на шкоду собі з двох причин:

  1. Якщо він випадково забуде або втратить записаний CVV / CVC-код, то дізнатися його просто так вже не зможе. Для цього знадобиться повністю перевипускати банківську карту.
  2. У деяких випадках при офлайн-оплаті співробітник (продавець, офіціант і т.д.) може відмовити користувачеві через те, що на його карті стерся CVV / CVC-код, який є кодом перевірки автентичності карти.

Таким чином, стертий CVV / CVC-код не убезпечить власника карти від крадіжки або втрати грошей. Більш того, стирати ці цифри ризиковано, оскільки записаний деінде тризначний код можна втратити або забути.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,725Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей