Softnews

Додаток “Дія” отримає функцію, про яку українці раніше могли лише мріяти

Голова Міністерства цифрової трансформації України, Михайло Федоров заявив, що в межах Diia Summit 17 травня буде презентована послуга в додатку “Дія”, про яку українці раніше могли лише мріяти.


Починаючи з 17 травня українці зможуть змінювати прописку онлайн, прямо через додаток “Дія”.

Михайло Федоров розповів про те, що в Україні багато громад, тому до закону була подана правка, згідно з якою кожна громада може створювати власні реєстри з даними про прописку людини. Проте проблема в тому, що такі реєстри не можуть ніяким чином синхронізуватись, тому це питання потрібно було вирішити та налагодити взаємодію.

Крім цього, голова Мінцифри додав, що онлайн можна буде змінити місце реєстрації не тільки у власному, але й в орендованому житлі. Відбувається це максимально просто та швидко. Якщо ви хочете прописатись в іншої людини, то їй повинен прийти запит про те, що хтось хоче прописатись у її житлі. Власник квартири може підтвердити запит за допомогою електронного підпису в додатку “Дія”.

Міністр вважає, що за допомогою такого механізму можна буде ліпше розуміти, де насправді проживають українці. Молодим людям, які будуть змінювати прописку, зовсім не обов’язково приходити до військкомату, адже останні будуть в автоматичному режимі отримувати інформацію про те, що зареєстровані у них громадяни змінили місце реєстрації.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button