Про які додатки для літніх людей ви точно не знали

Зараз на головній

Щороку відсоток літніх користувачів смартфонами збільшується на п’ять відсотків. Як правило, бабусі і дідусі отримують смартфони від онуків «у спадок». Поступово освоюються складні функції, пальці звикають до сенсорного екрану, а мозок – до навчання. Не потрібно бути британським вченим, щоб стверджувати, що саме користування смартфонами знижує ризик Альцгеймера.


Відвідати бабусь-дідусів і завантажити дуже корисні для них програми завжди до речі. Освоїти нові і зручні функції, вони будуть вдячні.

Немає необхідності нагадувати про те, наскільки пожвавлюють, відновлюють стару дружбу і родинні зв’язки додатки соціальних мереж, месенджерів. Як полегшують розрахунок банківські додатки або гроші. Допомагають орієнтації на місцевості карти.

Розглянемо тільки корисні додатки саме для літніх людей.

Зір

Скільки незручностей людям похилого віку доставляють мікроскопічні написи на продуктах, читати які складно навіть тим, у кого стовідсотковий зір.

Є цілий ряд додатків типу «Лупа», і навіть Телескоп. Якщо скляну лупу щоразу брати з собою в магазин складно, то у варіанті програми на телефоні вона завжди доступна. І так, гірко «знову забув окуляри» більше ніхто не скаже.

Слух

Зниження слуху не потребує дорогих пристроїв, якщо є навушники і додаток «Слуховий апарат». Особливо здивуються ті, які до цих пір не користувалися такими пристроями. За допомогою додатків літнім людям можна пройти слуховий тест і налаштувати потрібний режим.

Серце

Багато додатків використовують камеру і фіксують пульс по відео. Але є пульсометри, здатні визначити пульс по торканню кінчиком пальця до лінзи задньої камери. За допомогою камери пульсометр реєструє мікроскопічні зміни кров’яного тиску в пальці і використовує ці дані для обчислення частоти серцевого ритму.

Пам’ять

Забудькуватість невід’ємно пов’язана зі старінням. Технології можуть допомогти вирішити ці проблеми, особливо коли мова йде про прийом ліків. 90% літніх людей приймають ліки, рахунок безкоштовних нагадувачів та планувальників для Android і iOS пішов на сотні. В деякі додатки можна додати дієти і схеми лікування: програма буде повідомляти вас, коли пора приймати запропоновані дози.

Тренажери пам’яті, тести і кросворди, що тренують пам’ять і увагу, яких на Еппл і Гугл плеймаркетах сотні, допоможуть зберегти мозок з тонусі.

У сучасному інтернеті часто для входу вимагають пароль, які люди похилого віку записують на папірці.

Це робить використання інтернету та смартфонів ще більш складним, ніж є насправді, і може бентежити. Однак вихід є! Додаток, в якому зберігаються всі паролі. Все, що потрібно, – це загальний пароль для входу на платформу – і, що ще краще, його можна розблокувати за допомогою цифрового розпізнавання. Додаток використовується за передплатою і може зберігати інформацію для всієї родини. Вони зашифровані локально і можуть бути заблоковані в разі крадіжки смартфона.

Життя

Ще одна корисна програма, куди літня людина може ввести інформацію про захворювання, які лікують, алергії і дані, такі як артеріальний тиск, або навіть список контактів для екстрених випадків. Вся ця інформація доступна навіть на заблокованому екрані – можливість швидкого доступу до неї може мати вирішальне значення в надзвичайних ситуаціях. Номер телефону та адресу електронної пошти довіреної особи вводяться заздалегідь, повідомлення з попередженням про надзвичайну ситуацію містить інформацію про місцезнаходження і активує GPS.

Дозвілля

І, нарешті, дозвілля. Шахові додатки дозволять спробувати свої сили в світовій першості, граючи з живими людьми, а не програмами. Літнім людям приємно буде скоротати час за шаховою партією.

Хобі

І, нарешті, улюблене заняття: моделі для в’язання, методи вирощування розсади, візерунки для вишивання хрестиком, все це поступово перекочовує з сайтів в інтернет додатки.

Культура

Через інтернет додатки можна безкоштовно слухати радіоспектаклі та книги, проповіді і лекції.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей